Holding CZECHOSLOVAK GROUP koupil předního českého výrobce radarových systémů ELDIS Pardubice

08.12.2017 16:51

Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) koupil stoprocentní podíl společnosti ELDIS Pardubice, s.r.o. od jejích majitelů a zakladatelů. ELDIS je významným českým výrobcem letištních radarů vyvážející své výrobky do několika desítek zemí. CSG je holding průmyslových a obchodních společností sídlících zejména v ČR a na Slovensku, do kterého patří například automobilky TATRA TRUCKS a AVIA Motors nebo ELTON hodinářská, výrobce hodinek PRIM.

Holding CZECHOSLOVAK GROUP koupil předního českého výrobce radarových systémů ELDIS Pardubice
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo

Společnost ELDIS Pardubice vznikla v roce 1991. Je jednou z několika firem, které byly založeny na základech bývalého elektrotechnického podniku Tesla. Hlavní produkcí ELDISu jsou letištní přehledové radary, přesné přistávací radary a systémy pro řízení letového provozu. Zkušený tým specialistů zajišťuje všechny fáze výrobního procesu, od analýzy problémů přes realizační studie, řízení projektů, vývoj elektronických obvodů a programového vybavení, elektrická i mechanická konstrukční řešení, až po funkční zkoušky a instalaci zařízení. To společnost ELDIS Pardubice řadí mezi celosvětové lídry v tomto oboru.

Společnost většinu své výroby exportuje a má zákazníky ve více než 20 zemích celého světa. V poslední době dodávala radarové systémy například do Indie nebo Polska. Mezi zákazníky ale patří i české ministerstvo obrany, které v rámci výběrového řízení nakoupilo od společnosti ELDIS Pardubice radarové systémy pro svá vojenská letiště.

Michal Strnad, generální ředitel CSG, k získání společnosti do holdingu uvádí: „ELDIS Pardubice je významný podnik českého radarového průmyslu s kvalitním týmem zaměstnanců a silným rozvojovým potenciálem. Řízení podniku je záležitostí jeho managementu, na nás je, abychom podniku díky silným obchodním schopnostem naší skupiny přinesli nové příležitosti a projekty. Odborné znalosti stávajícího managementu a jejich zkušenosti s radarovým průmyslem jsou jedinečné. Proto jsme se domluvili, že zakladatelé budou v podniku i nadále aktivně působit a přispívat tím k dalšímu rozvoji.“

O společnosti ELDIS
Společnost ELDIS Pardubice, s.r.o. je ryze česká firma, která byla založena v Pardubicích v roce 1991. Od svého vzniku se specializuje především na oblast vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu a v současnosti je vedoucí český výrobce aktivních radarových systémů. Produkty společnosti používají zákazníci ve více než pětadvaceti zemích po celém světě, včetně České republiky, přičemž tyto radarové systémy slouží civilním organizacím zajišťujícím řízení letového provozu i vojenským subjektům. Nejdůležitější aktuální produkty společnosti jsou Primární přehledový radar RL-2000, Sekundární přehledový radar MSSR-1 a Přesný přistávací radar PAR-E. Všechny tyto systémy jsou tvořeny moderní, výhradně polovodičovou technologií, jsou modulárně rozšiřitelné a plně v souladu s normami EUROCONTROL a ICAO.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, hodinářský průmysl, speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2017 zaměstnávají více než 8000 osob a v minulém roce vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 mld. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veterinární správa odebrala v rámci plošného monitoringu AMP již přes 1000 vzorků potravin

22:28 Veterinární správa odebrala v rámci plošného monitoringu AMP již přes 1000 vzorků potravin

Státní veterinární správa (SVS) v rámci plošného monitoringu na výskyt afrického moru prasat (AMP) o…