JOB AIR Technic se bude podílet na výstavbě i provozu údržbového hangáru v ruském Uljanovsku

22.11.2017 16:53

Memorandum o zřízení centra pro údržbu a opravy letadel v ruském Uljanovsku je předzvěstí vstupu letecké opravny JOB AIR Technic na ruský trh. Podepsáno bylo dnes v Moskvě v rámci rusko-českého ekonomického fóra Mucharbkem Izmailovičem Auševem, generálním ředitelem ruské společnosti T1, a Danielem Barčem, generálním ředitelem JOB AIR Technic.

JOB AIR Technic se bude podílet na výstavbě i provozu údržbového hangáru v ruském Uljanovsku
Foto: JOB AIR Technic
Popisek: JOB AIR Technic

Údržbový hangár, který pojme až tři širokotrupá letadla typu Airbus A330, vyroste na ploše 8,7 hektarů ve Zvláštní ekonomické zóně přiléhající k mezinárodnímu letišti Uljanovsk-východ. Náklady na výstavbu hangáru budou ve výši 40 milionů eur. Údržba letadel by měla být zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2019.

„Objem ruského trhu údržby a oprav v rámci civilního letectví se odhaduje na dvě miliardy dolarů, ale ruské letecké společnosti jsou z důvodu chybějících opravárenských kapacit nuceny posílat svá letadla, jichž je nyní více než pět set, na údržbu do zahraničí,“ vysvětluje Daniel Barč, generální ředitel JOB AIR Technic, důvod pro výstavbu nového údržbového hangáru a dodává: „Společnost JOB AIR Technic získá ve společnosti T1 minoritní podíl a bude se podílet na designu, výstavbě a následně také na provozu nového údržbového centra.“

Moderní specializovaný hangárový komplex bude první svého druhu vybudovaný v post-sovětském období za účasti evropského poskytovatele služeb v oblasti leteckého opravárenství. Centrum se zaměří na údržbu hlavních typů západoevropských letadel, které tvoří základ ruské flotily: Boeing 737, Airbus A320, A330 a později A350. Ruský letecký průmysl navíc připravuje zahájení sériové výroby letadla Irkut MS-21, které by následně mělo být rovněž servisováno v tomto novém údržbovém centru. Společný česko-ruský podnik bude schopen provádět údržbu letadel jak podle evropských norem, tak i podle ruských předpisů.

Centrum pro údržbu a opravy letadel bude rovněž zahrnovat dílny pro opravy komponentů a různých systémů letadel, sklady náhradních dílů, školicí a kancelářské prostory. Logistické a skladovací centrum již bylo v rámci projektu vybudováno. Projekt bude čerpat významné daňové a celní výhody stanovené legislativou Ruské federace.

„Důležitou podmínkou pro úspěch centra bude dostupnost potřebného vysoce kvalifikovaného leteckého technického personálu v regionu. Proto již v příštím roce začneme v České republice, přímo ve společnosti JOB AIR Technic, která pro to má příslušná oprávnění, školit letecké mechaniky, budoucí zaměstnance společného podniku. Projekt zároveň počítá s vytvořením vlastního leteckého výcvikového střediska,“ doplnil Daniel Barč.

Ruský Uljanovsk leží zhruba 600 kilometrů východně od Moskvy a budoucí opravárenské centrum tak zvládne obsloužit zákazníky z Ruska, Středního východu i z východní Evropy. Celkový obrat společnosti za prvních pět let provozu se očekává ve výši 96 milionů eur. Údržbové centrum bude mít pět set zaměstnanců. Opravárenský hangár by měl být dle plánů dokončen v polovině roku 2019.

O společnosti JOB AIR Technic

Letecká opravna JOB AIR Technic sídlící na letišti Leoše Janáčka v Mošnově byla založena v roce 1993. V roce 2008 vybudovala nový údržbový hangár a získala oprávnění k údržbě letounů Boeing 737, o tři roky později pak oprávnění na letadla Airbus A320. V roce 2017 získala též oprávnění k údržbě letounů Airbus A330. Společnost se specializuje na tzv. těžkou údržbu, často spojenou se změnou provozovatele letadla či s jeho návratem od pronajímatele leasingové společnosti. V roce 2016 se společnost JOB AIR Technic stala součástí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 zaměstnávaly více než 6000 osob a vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 mld. Kč.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

19:15 Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

Ministerstvo spravedlnosti vydalo nové metodické stanovisko, které se týká problematiky přiznávání n…