Lesy Praha: Věnujte jedličkám budoucnost a vysaďte je s námi do lesa

25.03.2019 12:39

S jarem se blíží i vyvrcholení našeho projektu Vánoční jedlička s budoucností: V neděli 7. dubna 2019 jej zakončí náš slavnostní Den pro jedličku, během nějž v Kunratickém lese společně vysadíme všechny bývalé vánoční jedličky, které od nás před posledními Vánocemi v květináčích putovaly do vašich svátečně vyzdobených domů a bytů.

Lesy Praha: Věnujte jedličkám budoucnost a vysaďte je s námi do lesa
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha

Odměňte se svému stromku, že vám doma vytvořil pravou vánoční atmosféru, a věnujte mu to nejlepší, co můžete – budoucnost. Doneste jej k nám do lesa. Rádi navíc uvidíme i ty, kteří si loni stromek z našeho vánočního prodeje pořídit nestihli. Na místě budou i “volné” jedličky, které budete moci vysadit.

Na začátku bylo drobné semínko, které zapustilo kořínky do půdy v lesní školce. Vyrostl z něj semenáček, malý stromek, který dalších pět let díky slunci, vláze a péči sílil, až se z něj stala jedna z našich 400 vánočních jedliček. A co teď? Co ji čeká za dalších deset, dvacet nebo třicet let? O tom rozhodujete vy. Může to být dlouhý a spokojený život v lese plném vděčných stromů. My jsme pro.

Vysazením vánoční jedličky navíc neuděláte radost jen jednomu stromu, ale rovnou celému lesu. Podpoříte tak návrat jedle bělokoré, královny českých lesů, do pražské přírody. Jedle bělokorá v minulosti patřila mezi naše nejhojnější jehličnany, postupem času ale z českých lesů kvůli znečištění ovzduší i nešetrnému hospodaření v lesních porostech takřka vymizela. My to chceme napravit a vy můžete být při tom.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: Reakce na reportáž Českého rozhlasu

10:30 NKÚ: Reakce na reportáž Českého rozhlasu

NKÚ se důrazně ohrazuje vůči tvrzení Českého rozhlasu, že cesta jeho prezidenta Miloslava Kaly do Pe…