MMR: Spravujete projekty podpořené z fondů EU? Pomozte nám zlepšit systém

21. 7. 2018 20:30

Národní orgán pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj zahajuje veřejnou konzultaci ke zjednodušení administrativní náročnosti čerpání z evropských fondů pro připravované období po roce 2021. Zapojit se mohou žadatelé a příjemci evropských dotací. Konzultace probíhá do 15. srpna formou on-line dotazníku.

MMR: Spravujete projekty podpořené z fondů EU? Pomozte nám zlepšit systém
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Nové programové období startuje v roce 2021 a přípravy na něj jsou v plném proudu. Jedním z našich prioritních cílů, který dlouhodobě prosazujeme i na evropské úrovni, je co největší zjednodušení a to především s ohledem na příjemce podpory. Chceme získat názory a zkušenosti lidí, kteří projekty skutečně připravují a realizují – starostů, podnikatelů, úředníků z měst. Zjistit, co je skutečně trápí a možná jim i zbytečně ubírá čas, který by jinak mohli věnovat rozvoji projektu. Právě proto jsme spustili on-line dotazník, z jehož výsledků budeme vycházet při nastavování příštího programového období,“ podotkla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Letáčková.

Dotazník je rozdělený do několika částí, které pokrývají celou šíři administrace projektu, od přípravy projektové dokumentace a její hodnocení, po správu veřejných zakázek a žádost o platbu až po následnou kontrolu. Vyplňování dotazníku zabere přibližně 35 minut a je možné ho kdykoli přerušit a později se k němu vrátit. Dotazník je nutné vyplnit nejpozději do 15. srpna 2018.

Zúčastnit se průzkumu je možné ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ:  Žatec zopakoval vítězství v krajské soutěži Historické město roku 2019

13:00 NPÚ: Žatec zopakoval vítězství v krajské soutěži Historické město roku 2019

Titul Historické město roku se uděluje celostátnímu vítězi soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a rea…