MPO: K dohodě o energetických úsporách se nově připojují i firmy E.ON Energie a EG.D

10.02.2021 20:29 | Zprávy

Dohoda, uzavřená mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a firmami E.ON Energie a EG.D, počítá se zvyšováním energetické účinnosti u konečného spotřebitele napříč sektory. Dnes ji podepsal vicepremiér Karel Havlíček s předsedou představenstva E.ON Energie Martinem Záklasníkem a s předsedou představenstva EG.D Zdeňkem Bauerem.

MPO: K dohodě o energetických úsporách se nově připojují i firmy E.ON Energie a EG.D
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Firmy plánují v rámci dohody kromě zvyšování povědomí o možnostech úspor energie zaměřit své aktivity na výměnu zdroje vytápění, zavádění energeticky úsporného osvětlení či podporu obměny vozového parku s cílem zvýšit podíl automobilů na alternativní paliva.

„Těší mě, že dobrovolnou dohodu k energetické efektivitě uzavírají další dvě společnosti,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Postupné zapojování dalších firem by mělo vést ke snížení konečné spotřeby energie a souvisejících nákladů. Uzavření dohody není přitom nijak složité, vzor je na www.mpo.cz.“ Po shodě nad konkrétním zněním může být dohoda uzavřena v podstatě ihned.

ČR uzavíráním dobrovolných dohod v oblasti energetické účinnosti mimo jiné reaguje na povinnost vyplývající ze směrnice Evropského parlamentu a Rady o energetické účinnosti, která říká, že se v letech 2021 až 2030 musí každý rok realizovat úsporná opatření v objemu, aby bylo dosaženo 0,8 % snížení konečné spotřeby energie. Dobrovolné dohody jsou nástrojem motivačního charakteru s pozitivním dopadem na konečné spotřebitele, bez nutnosti zavádění plošné povinnosti snižování spotřeby energie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

22:33 MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou bankou (NRB) a Českou banko…