MPO: K dohodě o energetických úsporách se nově připojují i firmy E.ON Energie a EG.D

10.02.2021 20:29 | Zprávy

Dohoda, uzavřená mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a firmami E.ON Energie a EG.D, počítá se zvyšováním energetické účinnosti u konečného spotřebitele napříč sektory. Dnes ji podepsal vicepremiér Karel Havlíček s předsedou představenstva E.ON Energie Martinem Záklasníkem a s předsedou představenstva EG.D Zdeňkem Bauerem.

MPO: K dohodě o energetických úsporách se nově připojují i firmy E.ON Energie a EG.D
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Firmy plánují v rámci dohody kromě zvyšování povědomí o možnostech úspor energie zaměřit své aktivity na výměnu zdroje vytápění, zavádění energeticky úsporného osvětlení či podporu obměny vozového parku s cílem zvýšit podíl automobilů na alternativní paliva.

„Těší mě, že dobrovolnou dohodu k energetické efektivitě uzavírají další dvě společnosti,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Postupné zapojování dalších firem by mělo vést ke snížení konečné spotřeby energie a souvisejících nákladů. Uzavření dohody není přitom nijak složité, vzor je na www.mpo.cz.“ Po shodě nad konkrétním zněním může být dohoda uzavřena v podstatě ihned.

ČR uzavíráním dobrovolných dohod v oblasti energetické účinnosti mimo jiné reaguje na povinnost vyplývající ze směrnice Evropského parlamentu a Rady o energetické účinnosti, která říká, že se v letech 2021 až 2030 musí každý rok realizovat úsporná opatření v objemu, aby bylo dosaženo 0,8 % snížení konečné spotřeby energie. Dobrovolné dohody jsou nástrojem motivačního charakteru s pozitivním dopadem na konečné spotřebitele, bez nutnosti zavádění plošné povinnosti snižování spotřeby energie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

22:33 MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou bankou (NRB) a Českou banko…