Pardubický kraj: Policistům pomáhají kolegové z Bulharska a Rumunska

01.06.2019 9:43 | Zprávy

Stejně jako v jiných částech České republiky, tak i v Pardubickém kraji, od začátku května tohoto roku působí ve společných hlídkách zahraniční policisté.

Pardubický kraj: Policistům pomáhají kolegové z Bulharska a Rumunska
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Jak uvedl na nedávné tiskové konferenci v Plzni ministr vnitra Jan Hamáček, české policii se tento model osvědčil již vloni v Mladé Boleslavi a sám ministr tuto spolupráci kvitoval. Jedním dechem ho doplnil i policejní prezident Jan Švejdar, který uvedl, že oceňuje přístup zahraničních partnerů, kteří žádosti české policie vyhověli, a tím se může pokračovat v dobré praxi. Zároveň podotkl, že jde především o preventivní opatření, které vzniklo, mimo jiné, na základě četných jednání mezi Policií ČR a představiteli jednotlivých samospráv.

Současně s otevřením Preventivně informačního centra Krajského ředitelství policie Pardubického kraje představilo vedení policie Pardubického kraje hejtmanovi Pardubického kraje JUDr. Martinu Netolickému a veřejnosti dva policisty z Rumunska a dva policisty z Bulharska, kteří budou působit zde v kraji ve společných hlídkách. Plukovník Marcel Daníček, pověřený vedením ředitelství uvedl: "To, že zahraniční policisté budou působit v Pardubickém kraji logicky vyplývá z toho, že zde máme řadu průmyslových zón, ubytoven a zahraničních dělníků. Kolegové z Bulharska a Rumunska působí pod velením českých policistů a jejich role je spíše podpůrná v oblasti prevence a komunikace s cizími státními příslušníky." Dále uvedl, že část nákladů na pobyt cizinců platí jejich vysílající země, část Česká republika. Princip spolupráce je obdobný tomu, kdy čeští policisté (včetně policistů z našeho ředitelství) vypomáhají například v létě v Chorvatsku. Vedení pardubické policie obecně vnímá přítomnost kolegů ze zahraničí velice pozitivně, kvituje aktivitu samotných policistů a věří, že to budou zdatní komunikátoři a mediátoři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…