Prvenství si připsala v kategorii „Rozvoj soustav zásobování teplem“, v níž bylo k odbornému posouzení zařazeno napojení města Bíliny na dálkové vytápění z Elektrárny Ledvice. Ocenění v podobě křišťálového komínu převzali z rukou prvního náměstka ministra životního prostředí Martina Frélicha a předsedy výkonné rady TS ČR Mirka Topolánka nejvyšší zástupci společnosti, předseda představenstva a generální ředitel Vladimír Gult, místopředseda představenstva a obchodní ředitel Petr Hodek a starosta Bíliny Josef Horáček. Stalo se tak 9. dubna během zahájení Teplárenských dnů 2013 v Brně.
Odborná komise hodnotila v každé kategorii několik projektů realizovaných různými teplárenskými společnostmi v rámci celé republiky. Všechny musely splňovat určité podmínky. „Jejich přínosem musí být například zvýšení účinnosti při využití primárních energií, diverzifikaci paliv či využití druhotných a obnovitelných zdrojů energie. Dalšími jsou snížení spotřeby fosilních paliv, snížení závislosti na dovozu paliv využíváním domácích zdrojů, snížení emisí skleníkových plynů, zejména CO2. Důležité jsou také efektivní zásobování energií, zajištění tepelné pohody bytových prostorů či energetických potřeb pro služby a průmysl,“ vypočítává kritéria Pavel Kaufmann, tiskový mluvčí Teplárenského sdružení České republiky
Ve své kategorii podle něj projekt ČEZ Teplárenské pochopitelně výše uvedené splňoval. Nese se totiž v duchu zajištění stabilních a kvalitních dodávek tepla pro obytné domy i sídla různých organizací ve městě, včetně zkvalitnění životního prostředí v dotčených lokalitách a komfortu všech nabízených služeb souvisejících se zásobováním teplem. Kromě 41 bytových domů, což je 1 150 domácností, a Hornické nemocnice s poliklinikou na Pražském Předměstí bylo na centrální zásobování teplem připojeno dalších třináct objektů v centru města, v nichž například sídlí Správa sociálních služeb, odbor dopravy MěÚ, Základní umělecká škola, plavecká hala, zimní stadion a další. Z mimoměstských se například jedná o administrativní budovu Severočeských dolů.
„Smyslem celé akce bylo zefektivnění soustavy centrálního zásobování teplem, což ve finále obnáší zásadní snížení ztrát tepelné energie a nižší náklady na obsluhu a údržbu. Dále se zlepšilo životního prostředí ve městě, neboť poklesly emise z lokálních zdrojů, zejména NOx. V neposlední řadě má přepojení i pozitivní dopad na snížení a udržení dlouhodobě výhodných cen tepla pro domácnosti i organizace. Nejdůležitější dvě etapy již máme zdárně za sebou. Nyní jsou postupně budovány další přípojky, přičemž s dokončením poslední počítáme v roce 2015,“ uvedl k tomu Petr Hodek, obchodní ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
Velkou proměnou prochází v současné době výrobní technologie v Areálu Třeboradice, a.s., ze Skupiny …
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil