Ředitelství silnic a dálnic: Prázdninové dopravní omezení na mostě Vysočina na dálnici D1

28.06.2019 21:44

Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na prázdninové dopravní omezení na mostě Vysočina na dálnici D1, kdy bude doprava v průběhu 70 dní vedena ve střídavém režimu 2 + 1, resp. 1 + 2. Omezení bude zahájeno v neděli 30. června po odjetí páteční a sobotní prázdninové špičky.

Ředitelství silnic a dálnic: Prázdninové dopravní omezení na mostě Vysočina na dálnici D1
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Součástí modernizace dálnice D1 u Velkého Meziříčí je i modernizace mostu Vysočina. Stávající volná šířka mostu Vysočina (šířka mezi svodidly) je 2 x 11,75 m a po modernizaci bude rozšířena na standardní 2 x 12,5 m (prostorové uspořádání, které umožní vedení dopravy dvěma jízdními pruhy pro každý směr na jednom jízdním pásu – jednom mostu). Stávající prostor mezi mosty (cca 1 750 mm) bude zmenšen až na 100 mm. Při modernizaci mostu budou především rozšířeny (navařeny) konzoly stávající spojité ocelové trámové konstrukce mostu směrem do středového zrcadla.

Po většinu modernizace je most průjezdný v režimu 2 + 2 jízdní pruhy (standardní vedení dopravy při modernizaci dálnice D1). Při provádění svářečských prací je však nutné z jednoho mostu vyloučit dopravu (projíždějící doprava vnáší do ocelové konstrukce vibrace – kvalitní sváření je v takovýchto podmínkách vyloučeno). Po toto období bude pro veřejnou dopravu sloužit pouze jeden most, který je možné provozovat pouze v režimu 2 + 1. ŘSD ČR si uvědomuje dopravní význam dálnice D1 i komplikace, které může omezení do jednoho pruhu způsobit nejen na vlastní dálnici, ale i ve městě Velké Meziříčí.

Z uvedených důvodu přijato ŘSD následující opatření:

  • Provoz na mostě bude v závislosti na dopravních špičkách 2 x v týdnu přestavován z režimu 2 pruhy na Prahu a jeden na Brno (neděle 06:00 hod. – středa 18:00 hod.), do režimu 2 na Brno a jeden na Prahu (středa 18:00 hod. – neděle 06:00 hod.).
  • Před místem zúžení bude instalován plně automatický systém varování před kolonou.
  • Byl zvolen pro modernizace D1 unikátní systém hodnocení podaných nabídek. Podané nabídky byly hodnoceny následujícím způsobem – 70 % nabídková cena, 10 % nabídnutá záruční doba a 20 % zkrácení doby, po kterou bude most Vysočina provozován v režimu 2 + 1. V rámci tohoto hodnotícího kritéria zhotovitelé nabízeli, o kolik dnů zkrátí maximální dobu, která byla stanovena na 105 dnů. Vítězný Metrostav nabídl 70 dnů.

Vizualizace modernizace dálnice D1 - úsek 19: Velké Meziříčí-východ - Velké Meziříčí-západ ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman: Ministerstvo po šetření zástupce ombudsmanky slíbilo jednat bez průtahů

22:27 Ombudsman: Ministerstvo po šetření zástupce ombudsmanky slíbilo jednat bez průtahů

Po výtkách zástupce ombudsmanky zjednalo ministerstvo nápravu v průtazích. Uznalo, že je nepřípustné…