Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje dálnici D3 v úseku Bošilec - Ševětín

24.06.2019 12:59

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v pondělí 24. června devítikilometrový úsek dálnice D3. Jihočeská dálnice se díky tomu prodlouží od Bošilce až k Ševětínu.

 Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje dálnici D3 v úseku Bošilec - Ševětín
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Stavba je jednou ze souboru staveb dálnice D3 v Jihočeském kraji, která bude tvořit dálniční spojení Prahy s Jižními Čechami a dále s Rakouskem. Je zde vedena mezinárodní silnice E55, procházející Evropou ze severu na jih.

Aby bylo možné nový úsek dopravně využívat, je součástí zprovoznění i 1 kilometr z vedlejší stavby D3 Ševětín – Borek. Zprovozněno tedy bude celkem 9,1 km dálnice.

Dálnice je náhradou za stávající silnici I/3, která již nevyhovuje současným dopravním intenzitám. Na přetížené silnici I/3 docházelo k řadě kolizních situací, které budou díky nové dálnici minimalizovány.

„Nový dálniční úsek přinese zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací, které vznikaly vinou riskantního předjíždění v hustém provozu na dvoupruhové komunikaci. Pro obyvatele přilehlých obcí spočívá jeho význam také ve snížení hlukové zátěže díky vybudovaným protihlukovým opatřením,“ představil význam nové dálniční stavby generální ředitel ŘSD Pavol Kováčik.

Ředitelství silnic a dálnic má aktuálně v realizaci dalších 30 kilometrů dálnice D3. V intenzivní přípravě je i úsek Jesenice – Nová Hospoda a Třebonín – státní hranice s Rakouskem.

Stavba byla spolufinancována v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020 z Fondu soudržnosti.

D3 Bošilec - Ševětín

Hlavní trasa:
délka: 8,1 km (+ 1 km ze stavby Ševětín – Borek)
kategorie: D27,5/120
plocha vozovek: 246 144 m2
počet stavebních objektů: 92

zhotovitel: Metrostav, Swietelsky, Doprastav
cena stavby dle smlouvy: 1 248 mil. Kč (bez DPH)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Smrk ztepilý je dřevinou, která by měla i v obnově lesů po kůrovcové kalamitě hrát důležitou roli

17:56 Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Smrk ztepilý je dřevinou, která by měla i v obnově lesů po kůrovcové kalamitě hrát důležitou roli

Shodují se na tom nestátní vlastníci lesů, vědci i akademici z oboru lesnictví i představitelé dřevo…