ÚZSVM převedl Státnímu pozemkovému úřadu pozemky na Novojičínsku

20.03.2018 14:46

Zaměstnanci ÚZSVM v Novém Jičíně převedli Státnímu pozemkovému úřadu za poslední období celkem 9 pozemků, resp. jejich podílů, v 6 katastrálních územích okresu Nový Jičín o celkové výměře cca 3,3 hektaru v celkové účetní hodnotě bezmála 300 tisíc Kč. Jednalo se o ornou půdu, trvalý travní porost a zahradu. Státní pozemkový úřad využije pozemky pro vytvoření rezervy státní půdy a pro pozemkové úpravy.

ÚZSVM převedl Státnímu pozemkovému úřadu pozemky na Novojičínsku
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Původní pozemek v k.ú. Bravantice byl ve vlastnictví Matice Opavské v Opavě, od které jej stát v roce 1949 vykoupil. Protože pozemek nebyl dále přidělen, přešel do správy Okresního národního výboru Nový Jičín a následně Okresního úřadu Nový Jičín.

Pozemek v k.ú. Odry nabyl stát na základě vzdání se přídělu fyzickou osobou v roce 1954 a pozemek v k.ú. Bartošovice na základě Smlouvy o bezplatném předání majetku z roku 1977. Pozemky byly převedeny do správy příslušných městských národních výborů, které pozemky odevzdaly do trvalého užívání. K pozemkům nabyl právo Okresní úřad Nový Jičín.

Pozemek v k.ú. Štramberk byl ve vlastnictví fyzické osoby, která zemřela v roce 1978. Spoluvlastnický poloviční podíl na čtyřech pozemcích v k.ú. Pustějov a na jednom pozemku v k.ú. Bílov byl ve vlastnictví fyzické osoby, která zemřela v roce 1987. Na základě dodatečných projednání dědictví v roce 2016 připadl tento majetek do vlastnictví České republiky a do příslušnosti hospodaření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zajímavostí je umístění pietního místa na pozemku v k.ú. Odry, které je vedeno v Centrální evidenci válečných hrobů Ministerstva obrany. Jedná se o kříž z bílého hlazeného kamene. V horní třetině se nachází kříž s korpusem a dolní dvě třetiny zabírá masivní postament sloužící jako pamětní deska s vyrytými jmény devíti občanů padlých v období 1. světové války. Pamětní deska je završena profilovým štítem, v jehož poli se nachází plastický symbol vojenské helmy na zkřížených dubových ratolestech. Pietní místo v podobě kříže bylo vztyčeno v roce 1922.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Nízké povědomí o startupovém investování brzdí českou ekonomiku

7:34 CzechInvest: Nízké povědomí o startupovém investování brzdí českou ekonomiku

V České republice vznikají kvalitní technologické startupy. Mnoho slibných projektů skončí už v rané…