Nečas a tupoň Blažek. Randák k amnestii a intimním zvěstem o Bradáčové

07.05.2013 4:37 | Zprávy

ROZHOVOR Útoky na pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou se začaly v poslední době objevovat v některých nepříliš seriózních a bulvárních médiích. Podle bývalého šéfa rozvědky generála Karla Randáka jde o „umělé vyrábění problémů“ od lidí, pro které se stala vrchní žalobkyně nepohodlná. A nevyloučil, že snaha zbavit se Lenky Bradáčové může jít i z okruhu státních zástupců.

Nečas a tupoň Blažek. Randák k amnestii a intimním zvěstem o Bradáčové
Foto: NFPK
Popisek: Karel Randák

Co si myslíte o tom, jak se autorství kontroverzní novoroční prezidentské amnestie přehazuje z jednoho právníka na druhého?

Nejdřív jsem si o tom nedokázal udělat obrázek, ale teď se přikláním k tomu, že právník Pavel Hasenkopf má pravdu.

Připadá vám, že je tak nesnadné, aby kancléř prezidenta Vratislav Mynář nemohl zjistit z podkladů a svědectví, kdo stojí za poslední přijatou verzí amnestie, zejména za tolik kritizovanou abolicí, která zastavila trestní stíhání i velmi závažné hospodářské trestné činnosti?

Na mne to působí tak, že se kancléř Mynář stal obětí dezinformace, že si neověřil původní informaci, kterou dostal od někoho na Hradě. Padlo jméno právníka Hasenkopfa s tím, že nějakým způsobem participoval na amnestii, ale Mynář zřejmě nevěděl, jakým způsobem. Jen mi není naprosto jasné, proč s tím vlastně kancléř vylezl na veřejnost. Ale v tuhle chvíli věřím spíš panu Hasenkopfovi, nasvědčuje tomu reakce premiéra i ministra spravedlnosti. I když ministr spravedlnosti je tupoň, který opravdu nemusel vědět, že na tom participovalo jeho ministerstvo, ale premiér o tom věděl stoprocentně, proto také reaguje, jak reaguje.

A proto se to možná také neprojednávalo ve vládě, proto to všechno plynulo takovými nestandardními cestami...

Přesně tak.

Co říkáte tomu, že jako pravý autor amnestie v podobě, v jaké byla Václavem Klausem vyhlášena, se zdá být, jak dokládá Pavel Hasenkopf, bývalý poslanec ČSSD, někdejší náměstek vrchní státní zástupkyně Renaty Vesecké, Zdeněk Koudelka, který byl v té době na stáži na Ministerstvu spravedlnosti?

To si dovedu docela dobře představit. Jsem přesvědčen, že to je jméno, které dal Hasenkopf prezidentovi Miloši Zemanovi.

Znáte pana Koudelku? Dostal jste se s ním do nějakého kontaktu?

S Koudelkou? To bych nikdy neudělal, abych s takovým člověkem šel do kontaktu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…