„Během jediného dne...“ Hrozba pro Fialu. Slyšel Holec. Vážné

25.08.2022 11:16 | On-line

„Zima bude pro vládu brutální stejně jako pro nás v těch 17 stupních,“ myslí si o příchodu topné sezóny komentátor Petr Holec a předpovídá, že příští rok na jaře možná budeme vidět první pokusy o změny ve složení kabinetu. Naznačovat by to prý mohly první hlasy z ODS, které ukazují dosti odlišné směřování strany než doposud. Prozatím však publicista zůstal v údivu z toho, co nám sděluje ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který oznámil, že vláda chce Čechům pomáhat „tak, jako pomohla Ukrajincům“, či z toho, co šíří šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. U té prý „všichni víme, jak je na tom s mentální kapacitou“.

„Během jediného dne...“ Hrozba pro Fialu. Slyšel Holec. Vážné
Foto: Reprofoto: YouTube
Popisek: Petr Holec

Holec podotkl, že se Fialova vláda má čeho obávat, jelikož se kromě kritiky od opozice začíná setkávat i s klesající podporou od svých vlastních voličů i těch, kteří oslavovali její nástup. „Když začne ztrácet podporu profesních asociací a soukromého sektoru, kterého vláda to měla být, a značně ztrácet vládu novinářů pražské kavárny, kteří ji pomáhali budovat – když už i soudruh Honzejk se podivuje, co ta Fialova vláda dělá, tak to už je fakt zle,“ říká komentátor o tom, že ke krokům vlády se kriticky často v poslední době vyjadřuje i exministr financí Miroslav Kalousek, který je kritikem dosti schopným.

„On je inteligentní a má dar toho, co nemá jeho následovkyně v čele TOP 09, a to je humor. Dokáže tepat vládu i s humorem, a to je nejhorší, když vás někdo zesměšňuje,“ shrnuje Holec a upozorňuje, že se Kalousek často vyjadřuje k úplně nejbolestivějšímu místu vlády, kterou jsou energie.

Kalousek k energiím například nedávno pronesl, že nevidí důvod, proč Fialova vláda nereguluje cenu elektřiny. „U elektřiny jsem nenašel jediný důvod, proč tu cenu neregulovat,“ řekl Kalousek před několika dny v České televizi a smetl tak Fialovy důvody, proč krok nelze dělat například po vzoru Francie.

„Obzvláště teď to je ťafka do hodně citlivého místa, protože se blíží podzim a s ním topná sezóna a volby,“ poukazuje publicista.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …