„Máme šanci získat Sputnik? Co to k*rva je!“ Milovník EU vybuchl vzteky u novin

02.03.2021 19:10 | Zprávy
autor: nab

Občanského aktivistu a velkého zastánce Evropské unieTomáše Peszynského doběla rozpálil článek v deníku Právo s titulkem „Česko má šanci brzy získat Sputnik“. Proruský tón by prý od mainstreamového tisku nečekal. Stejně tak jej zarazil i text o dodávce vakcín od našeho západního souseda.

„Máme šanci získat Sputnik? Co to k*rva je!“ Milovník EU vybuchl vzteky u novin
Foto: Repro Facebook
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski

Českými médii kolují informace, že v případě, že Česká republika projeví zájem o ruskou vakcínu Sputnik V, mohlo by prvních 20 tisíc dávek obdržet už do 25. března, ty by postačily pro deset tisíc lidí. Dávka pro další vlnu by pak byla výrazně vyšší, až na statisících dávek do zhruba měsíce a půl. Češi by tak získali přibližně půl milionu dávek ruské očkovací látky, kterou by se proočkovalo 250 tisíc obyvatel.

Ruský prezident Vladimir Putin slíbil prezidentovi Miloši Zemanovi dodávku vakcíny Sputnik V. Česká hlava státu o ně svůj ruský protějšek podle informací CNN Prima NEWS požádala dopisem po dohodě s premiérem Andrejem Babišem.

Babiš poté serveru iDNES.cz potvrdil, že se Česká republika skutečně pokusí získat pro české občany ruskou vakcínu Sputnik V v případě, že se ukáže, že je účinná a bezpečná. „Podle mých informací o Sputnik V požádalo 65 zemí, z toho šest zemí Evropské unie. O tuto vakcínu je tedy velký zájem a výrobní kapacity nejsou zatím tak velké,“ uvedl Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…