„Musk řídí prezidenta.“ Demokrati naštvaní, že jim neprošel návrh

20.12.2024 9:25 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Americké úřady čeká náraz do zdi. Sněmovna reprezentantů odmítla republikánský plán, jak udržet v chodu federální úřady. Šlo o velmi úsporný návrh, který měl podporu zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Pokud politici rychle nezatáhnou za záchrannou brzdu, federálním úřadům budou chybět peníze, dojde k propouštění a činnost řady institucí bude omezena. Bývalá šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ukázala prstem na Elona Muska.

„Musk řídí prezidenta.“ Demokrati naštvaní, že jim neprošel návrh
Foto: Repro X
Popisek: Miliardář Elon Musk

Kongres USA vedl debatu o tom, jak zajistit financování chodu federální vlády na příštích pár měsíců. V jednu chvíli to vypadalo, že se rýsuje dohoda demokratů a republikánů, ale dolní komora Kongresu – Sněmovna reprezentantů – nakonec návrh zamítla. Šlo o návrh, který podporoval i republikánský zvolený prezident Donald Trump. Návrh, který měl jeho podporu Sněmovnou reprezentantů neprošel navzdory tomu, že Trumpovi republikáni mají v dolní komoře Kongresu většinu. Server listu USA Today upozornil, že pokud s tím politici rychle něco neudělají během pátku, federálním úřadům budou chybět peníze, dojde k propouštění a činnost řady úřadů bude omezena.

Bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů z řad demokratů Nancy Pelosiová prohlásila, že rýsující se dohodu pohřbil miliardář Elon Musk, dnes blízký spolupracovník Donalda Trumpa.

„Elon Musk nařídil svému nově zvolenému prezidentovi a republikánům ve Sněmovně reprezentantů, aby porušili uzavřenou dohodu mezi oběma stranami, která měla umožnit fungování federálních úřadů. Republikáni ze sněmovny se zříkají své odpovědnosti vůči americkému lidu a staví se na stranu miliardářů a specifických zájmů,“ napsala Pelosiová na sociální síti X, kterou vlastní právě Musk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…