,,Muž s ricinem": Starosta Kolář poděkoval poslanci SPD. Opravdu

07.05.2020 9:41 | Zprávy
autor: mp

Ve středečních Událostech, komentářích České televize se na dálku utkali předseda sněmovního Výboru pro bezpečnost Radek Koten (SPD) a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), kterému byla přidělena policejní ochrana, neboť existuje obava, že do České republiky přijel ruský agent, který může mít za úkol Koláře zastrašit nebo ho dokonce zlikvidovat. Kolář před kamerou popsal, o co Rusku jde a Koten ocenil práci BIS.

,,Muž s ricinem": Starosta Kolář poděkoval poslanci SPD. Opravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Kolář

Výbor, kterému Koten předsedá, konstatoval, že policie vyhodnocuje hrozby a adekvátně na ně reaguje. Nic bližšího však poslanec nechtěl sdělit s tím, že jednání bylo utajované. „Já si myslím, že BIS funguje přesně v těch intencích, v jakých by měla fungovat,“ uvedl Koten.

Když se dostal ke slovu Kolář, prozradil, že měl policejní ochranu již loni na podzim a teď kolem Velikonoc dostal informace, že riziko, že je v nebezpečí, může být větší, než na podzim. „A já, protože jsem zodpovědný, tak jsem policii poslechl a nechal jsem si tu ochranu přidělit. Já jsem o ochranu nepožádal, byla mi přidělena,“ uvedl starosta.

Poté ocenil, že o situaci jednal i bezpečnostní výbor Sněmovny a poděkoval Kotenovi, že pochválil tajné služby, neboť tím ukázal, že jisté riziko existuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…