„Politická modelka Pekarová. Není loutka, ale žena za pultem.“ Ondřej Hejma naložil nové vládě

16.11.2021 14:49 | Zprávy
autor: kas

Podle komentátora Ondřeje Hejmy se nikdo do nové vlády dvakrát nehrne. A tuší proč. „Ty prachy a ten covid, bude to drsný, třeba ta vláda padne,“ myslí si. „Lišák“ Kalousek to prý tuší a právě proto se Markéta Adamová Pekarová nestala ministryní, ale předsedkyní Sněmovny. A je z ní „politická modelka“ nebo také „žena za pultem“. Podle něho bude nová vláda efektivně a kvalitně plnit zadání od Evropské unie.

„Politická modelka Pekarová. Není loutka, ale žena za pultem.“ Ondřej Hejma naložil nové vládě
Foto: Repro Youtube
Popisek: Komentátor a bývalý novinář Ondřej Hejma

Hejma nastínil myšlenku, že rozpočet se schodkem 300 miliard korun a současná covidová opatření jsou Babišovou pomstou za to, že ho lidé nevolili. Ale podle něj se jedná o špatný tah a nová vláda má díky tomu šanci dělat věci jinak a uskutečnit slibovanou změnu. „A ne že to bude nějaká nezměna. To by byl podraz, pane Petře Fialo, my čekáme obrovské změny k lepšímu a věříme, že hlas lidu byl hlas boží, když jste se dostávali k tomu volebnímu vítězství,“ vzkázal Hejma směrem k lídrovi SPOLU.

Andrej Babiš prý budoucí vládě mydlí schody, což Hejma nepovažuje za něco nového, a touží po návratu. Návrat do premiérského křesla ovšem komentátor jako reálný nevidí a dokonce ani zvolení na post prezidenta. Babiš se dle něho liší od Miloše Zemana a Václava Klause, kteří byli taktéž nejdříve premiéři a následně prezidenti. „Babiš není schopen se s nikým doopravdy spojit. Vědecky: Nemá koaliční potenciál. Neumí jít s nikým do party, je takový totální individualista, že s nikým ani nepůjde,“ mínil a dodal, že z těch, kdo nevolili současnou pětikoalici by zdaleka ne všichni volili Babiše.

Povšiml si, že tzv. boj o korýtka je podstatně vlažnější než obyčejně, nikdo se nikam nehrne, a tuší, že je to proto, protože vláda bude příští rok v opravdu těžkém postavení. „Ty prachy a ten covid, bude to drsný, třeba ta vláda padne,“ spekuloval a ti, co se do funkcí nehrnou, se prý šetří na druhý pokus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…