"Strašlivý lidský hnůj, typické komunistické prase!" zuří u Pavla Šafra

20.08.2016 14:31

Ticho ze strany ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) rozlítilo na serveru SvobodnéFórum.cz komentátora Petra Vrabce. Šlo o vystoupení předsedy Klubu českého pohraničí v Českém rozhlase, po němž prý očekával právě mimořádnou tiskovou konferenci Dienstbiera a jasné odmítnutí vyřčených prasáren. „Co důležitějšího Vás tak zaměstnalo, pane ministře Dinestbiere?“ zeptal se Vrabec.

"Strašlivý lidský hnůj, typické komunistické prase!" zuří u Pavla Šafra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Předseda Klubu českého pohraničí Milan Richter ve vysílání Českého rozhlasu totiž odmítl, že by v roce 1968 byl na hranici komunistického Československa roztrhán zaživa osmnáctiletý hoch Hartmut Tautz, utíkající za svobodou. „To se musím smát, protože to jsou nepravdy,“ řekl prý Richter. 

  • Původní text ZDE

„Ten, co stojí za znovuvztyčením komunistické sochy z 50. let, pohraničníka se psem, s názvem Na stráži míru. Jsem jediný, kdo si o Richterovi myslí, že je to strašlivý lidský hnůj a typické komunistické prase!?“ otázal se Vrabec. Richter navíc dle jeho slov uvedl, že lidé nerespektovali výstrahy hraničního pásma a vědomě páchali sebevraždy. „V této obludné logice si asi i Milada Horáková nebo Heliodor Píka zavinili, že dostali provaz… Ví ten Richter vůbec, a uvědomuje si, že režim z let 1945–1989 byl u nás zákonem prohlášen za zločinný a protiprávní?“ zeptal se. 

Závěrem zkonstatoval, že mezi dědky, co se dnes hrdě hlásí k vraždám na hranicích, a mladými nácky, co hajlují na koncertech, nevidí rozdíl. „Policie a státní zástupci ano. A ministr pro lidská práva mlčí, protože musí být na Prague Pride. No, to jsme to dopracovali,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…