Ťok: Nechci být ministr, pokud vládu bude podporovat Okamura

13. 2. 2018 14:16

Ministr dopravy Dan Ťok je podle informací serveru iHNed.cz vůbec prvním ministrem kabinetu hnutí ANO Andreje Babiše, který hlasitě a jasně prohlásil, že by nezůstal členem vlády, která by se opírala o podporu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

 Ťok: Nechci být ministr, pokud vládu bude podporovat Okamura
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.
reklama

Šéf resortu dopravy Dan Ťok dal jasně najevo, že nehodlá být ministrem ve vládě, která by se opírala o podporu hnutí SPD Tomia Okamury. „V takovém případě bych já sám řekl, že nechci (být ministrem),“ řekl jasně ministr. Vrátil by se do byznysu. Mezi lety 2008 až 2014 by Ťok předsedou představenstva a generálním ředitelem Skansky, před tím působil např. v roli předsedy představenstva Jihomoravské plynárenské. Členem vlády je Ťok od roku 2014, poslancem za hnutí ANO je od roku 2017.

Ťok však není jediným ministrem za hnutí ANO, který se vzpírá působení ve vládě, jež by se neobešla bez podpory Tomia Okamury. Podobně kriticky se vyjadřují ministr spravedlnosti Robert Pelikán a ministr zahraničí Martin Stropnický.

Stávající ministryně obrany Karla Šlechtová označila v předvolební kampani Okamurovo hnutí za fašistické.Okamura se proti tomu tehdy ohradil a nedávno si pochvaloval, že šéfka resortu obrany své vyjádření zmírnila. Okamura k tomu podotkl, že v kampani to občas může „ujet“ ledaskomu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám stach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

16:46 Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám stach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

Konec Miroslava Kalouska v politice? Zkušení čeští političtí hráči tomu příliš nechtějí věřit. Parla…