„Zrůdnost. Ovlivnění voleb.“ Falešné VIDEO má poškodit Pavla. Kmenta zuří

22.01.2023 10:35 | Ze sítí

„Předvolební kampaň v zájmu Babiše nezná dno,“ píše novinář Jaroslav Kmenta. Na svém twitteru se rozčílil nad tím, jak jsou výroky prezidentského kandidáta Petra Pavla překrucovány s cílem z něj udělat válečného štváče a manipulovat tak před finálním kolem prezidentských voleb veřejným míněním.

„Zrůdnost. Ovlivnění voleb.“ Falešné VIDEO má poškodit Pavla. Kmenta zuří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Petr Pavel

Prezidentský kandidát Petr Pavel na svém twitterovém účtu upozornil na „falešné video“, které nyní koluje po internetu. Jde o rozhovor v Ostravě, kde Pavel odpovídá na otázky novinářky týkající se rusko-ukrajinského konfliktu. Jeho odpovědi jsou však sestříhány tak, aby to vypadalo, že Petr Pavel hovoří o nutnosti „vstoupit do války s Ruskem“.

„Jediná možnost, jak dovést situaci do zdárného konce, je pomoc Ukrajině. A my to můžeme udělat z naší strany tím, že vstoupíme do války s Ruskem,“ zní Pavlovo falešně pozměněné vyjádření.

Ve skutečnosti jeho reakce na otázku, zda by bylo vhodné již zapojení českých vojáků přímo ve válce na Ukrajině, vypadala následovně: „Ono to nejde tak udělat, protože kdybychom to tak udělali, tak vstoupíme do války s Ruskem a to by bylo mnohem horší. Takže jediná možnost, jak dovést situaci do zdárného konce, je pomoci Ukrajině tu válku vyhrát. A my to můžeme udělat z naší strany právě tím, že jí dodáme kvalitnější zbraně, budeme pokračovat v sankcích proti Rusku, protože přímo do toho vstoupit opravdu nemůžeme,“ vyjádřil se Petr Pavel.

Upravené vyjádření Petra Pavla prezentoval telegramový účet neČT24 s popiskem „Válečný štváč Petr Pavel se vybarvil?“

Novinář Kmenta šíření podobných dezinformací tvrdě odsoudil: „Tohle je fakt zrůdná a odporná manipulace. Předvolební kampaň v zájmu Babiše nezná dno. Nevím, kdo to vytváří, nevím, jestli je to “jen” z ruských trollích farem, nebo akt jednotlivce či spřízněnec týmu AB. Každopádně je to fake news, která má za cíl ovlivnit prezidentské volby,“ zní jeho tweet.

Na kontroverzní video upozornil i přímo Petr Pavel a autorům „falešného videa“ vzkázal, že „lež a manipulace v těchto volbách nezvítězí“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Mě je úplně jedno , že Kmenta zuří ať třeba pukne !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePettt , 22.01.2023 14:54:29
Tatíčka Pávka volit nebudu !

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …