15 miliard z EU do Afriky a chudých zemí! Na koronavirus. Nevěříte? VIDEO z Bruselu

08.04.2020 9:35

Patnáct miliard eur. Takovou částku Evropská unie dle předsedkyně Evropské komise sežene a zašle partnerům po celém světě. Nebylo řečeno, kterým zemím, ale předsedkyně mluvila o Africe. „Potřebují naši pomoc, aby zpomalili rozšiřování viru, tak jako jsme pomoc potřebovali my,“ pravila. Boj s koronavirem totiž prý může být zbytečný, pokud se virus vrátí odjinud.

15 miliard z EU do Afriky a chudých zemí! Na koronavirus. Nevěříte? VIDEO z Bruselu
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová

Jak je známo, Evropská unie v čele s předsedkyní Komise Ursulou von der Leyenovou se rozhodla státy EU bojující s koronavirem podpořit především finančně, a to částkami v řádech miliard eur. Kolik nakonec dostane Česko, je otázka. Nyní se ale zdá, že eura od Evropské unie nepůjdou jen do států EU. Ve videu zveřejněném na twitterovém účtu Ursuly von der Leyenové předsedkyně pravila, že epidemii je možné zastavit jen „koordinovaným celosvětovým úsilím“.

Anketa

Václav Klaus ml. navrhl, abychom EU hned vypověděli Lisabonskou smlouvu. Souhlasíte?

98%
2%
hlasovalo: 25891 lidí

„A proto musíme podporovat naše partnery. Afrika by za několik týdnů mohla čelit stejné situaci jak my teď v Evropě. Potřebují naši pomoc, aby zpomalili rozšiřování viru, tak jako jsme pomoc potřebovali my. Je v našem zájmu, aby boj s koronavirem byl úspěšný po celém světě. A proto Evropská unie shání více než 15 miliard eur (408 miliard korun – pozn. red) na pomoc našim partnerům po celém světě v boji s koronavirem. A další peníze přijdou od vlád států ve skutečně evropsky týmovém duchu,“ oznámila Ursula von der Leyenová.

Tyto peníze by podle ní měly pomoci pokrýt náklady ve zdravotnictví, povzbudit ekonomiky těchto států a zachovat pracovní místa. „Evropská unie je připravena spolupracovat na koordinovaném řešení pandemie. Tento virus můžeme porazit tím, že budeme stát při sobě a spolupracovat,“ prohlásila na závěr.

Jak uvádí server Euractiv, video je skoupé na detaily, jako které země budou recipienty této pomoci nebo kde Evropská unie hodlá 15 miliard eur sehnat. Nicméně podle Euractivu už unijní činitelé Afriku identifikovali jako problémovou kvůli její blízkosti k Evropě a špatné kvalitě zdravotních služeb. Jeden z vysokých činitelů EU dle serveru už minulý týden varoval, že porazit virus v Evropě bude zcela zbytečné, pokud dojde k jeho rozšíření v sousedních zemích. A jiný varoval, že epidemie by se v Africe mohla vymknout kontrole velice rychle.

Dle serveru právě dnes proběhne videokonference ministrů členských zemí, která se bude tématem finanční pomoci postiženým zemím zabývat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

15:01 Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

Lubomír Štrougal, rekordman mezi českými a československými premiéry v délce výkonu funkce i dožití,…