Aktivističtí novináři upírají toužebné zraky na Pavla Zemana, zda postaví Babiše před soud. Pokračování zla, varuje Ondřej Neff

14.09.2019 10:54

K pátečnímu rozhodnutí státního zástupce zastavit trestní stíhání Andreje Babiše a jeho rodiny se vyjádřil i šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff.

Aktivističtí novináři upírají toužebné zraky na Pavla Zemana, zda postaví Babiše před soud. Pokračování zla, varuje Ondřej Neff
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL
reklama

„Když jsem vstupoval do skutečné žurnalistiky na začátku devadesátých let, měl jsem ideální představu objektivní anglosaské žurnalistiky, kde se rozlišuje komentář od zpravodajství a kde je nezaujatost hlavní ctnost, protože novinář o politice píše, novinář ji nedělá. Jenže zavedla se angažovaná žurnalistika, a právě americká žurnalistika už je s malými výjimkami převážně angažovaná – do té míry, že 300 deníků je schopno otisknout týž hanopis proti Trumpovi. Paralela antitrumpovské štvanice s protibabišovskou agendou je zarážející,“ poznamenal Neff. Podle něj naše média z velké míry rozpoutala štvanici a z velké míry přispěla k přepsání politické mapy. 

„Ke slovu se dostali komunisté poražení ve volbách a oporou vlády se stali Okamurovi nacionalisté, kteří svým programem stojí proti základním principům zastupitelské demokracie. Aktivističtí novináři teď upínají toužebné zraky na Pavla Zemana v naději, že přece jen toho Babiše před soud postaví. I to je pokračování toho zla – dělají politiku, nikoli žurnalistiku,“ dodal. 

Následně se vyjádřil i k politice a k tomu, zda dojde k její proměně, když padla bariéra jménem „trestně stíhaný Babiš“. „Mohla by vzniknout koaliční spojenectví na jiném půdorysu a mohl by se podle něho změnit i doposud podřízený Babišův vztah k prezidentovi. Je dobře, že to někdo řekl,“ poukázal na slova komentátora Ondřeje Konráda. 

„Všimněte si, jak mazaně se od antibabišismu distancují Piráti. To jim nebrání v tom, aby udávali Babiše v Bruselu, ovšem udavačství patří k jejich podstatě. Z opozičních stran kromě KSČM a SPD si zachovali vůči Babišovi nejvíc prostoru a pokud dojde na prognózu Ondřeje Konráda, Piráti budou nejspíš první, kdo přehodí kormidlo. ODS to asi nebude, protože profesoru Fialovi by se nelíbilo vstávat v šest hodin ráno a po půlnoci odpovídat na Babišovy esemesky, kdyby byl ministrem,“ uzavřel Neff s tím, že je nadále třeba zachovat chladnou hlavu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

21:02 Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v České televizi prosil občany, aby dodržovali opatření, která dnes …