Protestní akci přerušili přibližně po 15 minutách policisté, kteří rozstříhali řetězy, kterými se aktivisté připoutali. Účastníci protestu se pak posadili před bránu velvyslanectví. Policisté pak demonstranty vyzvali, aby přestali blokovat vjezd pro auta, což skupina odmítla. Kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby byli účastníci akce zadrženi a odvezeni na služebnu. „Jednání předvedených policisté zadokumentují a předají k dořešení příslušnému správnímu úřadu,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Protest skončil asi po hodině a půl.
Na místo si skupina přinesla transparenty s hesly, která zmiňují ruského i syrského prezidenta. Je na nich napsáno „Vladimir Putin je gentleman“, „Bašár Asad je gentleman“ nebo „Putin shall by put in jail“ (Putin patří do vězení). Kromě toho měli protestující černé papíry s nápisem „Aleppo“.
Jeden z protestujících, Syřan Hammám Yousef, ČTK řekl, že protestuje proto, že nesouhlasí s ruskou invazí, která podle něj v jeho zemi je. „Rusko podporuje diktátora, který v Sýrii zavraždil 500 000 lidí,“ řekl. „Nechceme v Sýrii Rusy, Iráčany, nikoho. Zejména když zabíjejí naše civilisty,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk