Andrej Babiš má radost: Česko je na tom dobře. Dostali jsme pochvalu

18.07.2018 10:45

Premiér Andrej Babiš se na Facebooku voličům pochlubil proběhnuvším setkáním se šéfem OECD, panem Ángelem Gurríou. „Dostali jsme vysvědčení,“ začíná svůj příspěvek Babiš. Dopadlo prý dobře.

Andrej Babiš má radost: Česko je na tom dobře. Dostali jsme pochvalu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Andreje Babiše. Již podruhé

„Dostali jsme vysvědčení. Šéf OECD Ángel Gurría nám představil tradiční hospodářský přehled pro naši zemi. No a ten dopadl velice dobře. Jsou v něm i inspirativní návrhy. Super. U oběda jsem to dost detailně probrali. A dostalo se i na zdravotnictví. Tam byl v akci hlavně náš ministr Adam Vojtěch. Taky dopadl dobře. Samozřejmě je co zlepšovat, abychom se přiblížili těm nejvyspělejším státům. Fajn ale je, že většina doporučení, která dostal, se shoduje s našimi prioritami. Celkově lze proto říct, že vláda poprvé reálně plní doporučení OECD. Koukněte na video, byla to vážně příjemná schůzka,“ napsal Babiš na svůj facebookový profil. Pod text ještě umístil krátkou videoreportáž.

Anketa

Zaslouží si prezident Zeman plat 250 tisíc Kč měsíčně bez náhrad?

86%
14%
hlasovalo: 8517 lidí

„OECD dělá vlastně zprávu o naší ekonomice jednou za dva roky. Myslím, že je to velmi respektovaná instituce, takže samozřejmě velice vážně vnímáme jejich názory. Myslím si, že to dopadlo dobře, z hlediska fiskální politiky, rozpočtové odpovědnosti a zadlužení jsme dopadli velice dobře. Diskutovali jsme o možnosti spolupráce ohledně důchodové reformy, ta zpráva byla speciálně o zdravotnictví a životním prostředí, tam si myslím, že jsme celkem dobře obstáli,“ řekl na video Andrej Babiš.

S Ángelem Gurríou se prý zná již dlouho. „Je samozřejmě velice temperamentní, rád mluví, dlouho mluví, bylo to fajn. Strávili jsme spolu vlastně tři hodiny, on má obrovský přehled, je ve světě velice uznávaný. Ta jejich doporučení vychází z celkových porovnání ostatních států ve světě. Nám doporučují, abychom snížili odvody na sociální pojištění a zároveň navýšili DPH, tak jsme o tom samozřejmě diskutovali. Diskutovali jsme o mezeře v DPH, kde máme velice slušné výsledky. Hodnotím to pozitivně a myslím si, že i ta delegace s generálním tajemníkem Gurríou byla spokojená,“ shrnul své dojmy Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…