Avatar ANO, rozpovídal se Vondrák. Schillerová s Havlíčkem jsou prý jen prodloužené myšlenky Babiše

18.02.2023 15:50 | Komentář

Poslanec a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, jenž minulý týden rezignoval na funkci místopředsedy Babišova hnutí, pro Novinky hovořil o tom, kdo v ANO rozhoduje. A vysvětlil, proč v ANO i přes nastalé problémy zůstává. Nevyloučil možnou spolupráci s ODS.

Avatar ANO, rozpovídal se Vondrák. Schillerová s Havlíčkem jsou prý jen prodloužené myšlenky Babiše
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Vondrák stále trvá na tom, že se nedopustil podrazu, když v prezidentských volbách podpořil Petra Pavla, a ne svého předsedu Andreje Babiše. Kritizuje i směřování hnutí ANO, přesto z něj stále nehodlá odejít. „Není to můj první střet s Babišem a s ostatními z předsednictva. Střetů bylo více, už rok upozorňuji na to, že se více a více pohybujeme doleva. Už není kam ustoupit, začíná to být krajní levice, na kterou navazuje krajní pravice. Tam není řešení. Při politice, kterou děláme, s námi nikdo do koalice nepůjde,“ vyjádřil se Vondrák.

Zároveň dodal, že nelze očekávat, že se Babiš stáhne v politice do ústraní. Popsal, jak to uvnitř hnutí funguje a kdo tam má hlavní slovo: „Nemyslím, že se stahuje. Je aktivní, jenom není vidět. Možná je to námět pro Avatar 3, ale paní Schillerovou a pana Havlíčka vnímám jako prodloužené myšlenky pana Babiše. Je to o triumvirátu, který rozhoduje. A ostatní členy předsednictva má do počtu, proto jsem se rozhodl z předsednictva odejít,“ poznamenal Vondrák.

Důvodem, proč z hnutí ANO nechce odejít, je politika konstruktivního charakteru. „Děláte politiku, která k něčemu směřuje. A my jsme nastartovali politiku v kraji i v městě díky (ostravskému primátorovi) Tomáši Macurovi takovým způsobem, že se rychle mění,“ pokračuje poslanec, že k tomu ANO potřebuje, jelikož musí mít za sebou možnost o tom rozhodovat.

Nepopírá, že se v hnutí ANO pro nepříjemnou situaci cítí poměrně nekomfortně: „V poslaneckém klubu vnímám nepřátelské pohledy. Jsem jakoby nepřítel, a nemám to rád, nemám rád konflikty. Ale buď se v ANO stáváte sluhou, nebo nepřítelem. To je základní členění,“ řekl moravskoslezský hejtman.

A zda si dokáže představit svou spolupráci s ODS? „Byl jsem voličem ODS a měl jsem přátelské vztahy s dnešním premiérem Petrem Fialou. Nedovedu si představit, jestli by mě vůbec chtěli. Byl bych ale ochoten s nimi spolupracovat jako nezávislý kandidát. Jsem ale dost starý na to, abych měnil stranickou příslušnost. Nezávislost by tam ale mohla být,“ řekl Vondrák, který by si pro ANO přál změnu programového směřování doprava.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil a bývalý poradce Klíma. Výživná debata o dezinformacích a buzeraci

6:05 Zahradil a bývalý poradce Klíma. Výživná debata o dezinformacích a buzeraci

Bývalý vládní zmocněnec Michal Klíma na twitteru zmínil, že rezignace na čelení dezinformacím přináš…