Bartoš se rozpovídal: Jak mu Stanjura radil mlátit vládu po hlavě. Hoaxy o migrantech, to vymyslel Okamura. Nebulím

10.09.2021 8:16 | Rozhovor

Šéf Pirátů Ivan Bartoš, kandidát koalice Pirátů a Starostů, se rozhodl vysvětlit, kde se vzal nápad na vyšší zdanění některých bytů, jak se poslanci mlátí po hlavě a proč se o Pirátech lže, „že vám nastěhují do bytu migranta“.

Bartoš se rozpovídal: Jak mu Stanjura radil mlátit vládu po hlavě. Hoaxy o migrantech, to vymyslel Okamura. Nebulím
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Piráti a Starostové v Ústí nad Labem odstartovali horkou fázi volební kampaně s heslem "Země bez korupce, budoucnost bez dluhů"

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro server Seznam Zprávy zdůraznil, že koalice Pirátů a Starostů nemá v programu nic o tom, že když vlastníte tři, čtyři či snad ještě více bytů, je vám třeba podstatně zvýšit daně.

„Nic takového v programu nemáme, neplánujeme to,“ zdůraznil.

A hned myšlenku rozvedl.

„A že se lidé baví o tom, když vzniká nějaký programový bod… Konkurence by byla hloupá, kdyby to nevyužila. První, co mi řekl Zbyněk Stanjura ve Sněmovně, bylo: Důležité při sněmovní práci v opozici je poslouchat svého oponenta, nejlépe vládu. A jakmile od nich něco zazní, tak je tím okamžitě začít mlátit po hlavě. K tomu vyššímu zdanění. My žijeme v zemi, kde po válce přišli komunisti a všem všechno sebrali. I to, co bylo jejich, co si vybudovali. I tu nemovitost, i statek… A tady pořád neplatí, že něco, co jste měl, je z pohledu státu nedotknutelné. Zakleknou na vás, stejně o to přijdete. Bum, exekuce,“ upozornil.   

Vlastnictví bytu je teď z Bartošova pohledu jedinou solidní investicí na důchod. Byt v osobním vlastnictví vnímá jako reálný důchodový pilíř, o který se lidé budou moct opřít.

Rozhodl se také vysvětlit, kde se vzala lež, že Piráti lidem nastěhují do bytu migranty. V Pirátské straně se prý tomuhle nesmyslu zasmáli, jenže zjistili, že někteří lidé ho berou vážně.

„Já myslím, že nám nejvíc uškodil hoax, že nastěhujeme lidem do bytu migranty. Věc, kterou vymyslel Okamura před třemi lety, šířilo se to po e-mailech, zopakoval to i premiér. A my jsme se tomu trošku smáli. Ale lidé se na to dnes hodně ptají i v kampani. Je to těžké, je to hodně vžité. Ale nebulím, vysvětluju,“ pravil.   

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Vedle bydlení a migrantů prý lidé v kampani řeší i to, že nemohou najít doktora a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…