Bělobrádek: Všichni proti Babišovi. Spojte se. Byli jsme naivní

10.08.2020 14:28 | Zprávy
autor: rak

„Nejlepší by bylo, kdyby vznikla národní fronta Antibabiš,“ vyjádřil se v rozhovoru pro server CNN Prima News bývalý lidovecký lídr Pavel Bělobrádek. Pokud se podle něj vytvoří proti Babišovi dva bloky – konzervativní a liberální – nemá opozice u voleb příliš šanci na výhru. Inspiraci by „národní fronta Antibabiš“ měla hledat na Slovensku. Problém však mohou dělat zejména Piráti.

Bělobrádek: Všichni proti Babišovi. Spojte se. Byli jsme naivní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Bělobrádek si myslí, že by lidovci měli získat nového silného lídra. Současný předseda partaje Marian Jurečka dle něho není novou tváří. „Nová tvář byl svým způsobem Marek Výborný, z toho bohužel sešlo. Nebylo v zásadě moc z čeho vybírat. Marian má velké zkušenosti a je velmi schopný politik. Na druhou stranu, odlišit se od ostatních není snadné. Ani já jsem nikdy nebyl člověk s nějakým velkým charismatem, kvůli kterému by masy volily lidovce,“ přiznal.

Současné nelichotivé preference KDU-ČSL prý nelze ignorovat. „Situace je poměrně komplikovaná. V roce 2013 jsme byli určitá alternativa, lidé teď mají mnohem víc na výběr. Abyste byl úspěšný v politice, musíte být vidět. Je rozdíl, jestli jste nejmenší koaliční nebo opoziční strana. Lidé se dnes chtějí bavit. Pro tradiční strany je nepříjemné, že racionalita hraje ve volbě menší roli. Potřebujete charismatické vůdce, kteří nám v politice obecně chybí. Ať chceme nebo ne, předseda ANO je skutečně viditelný,“ vyjádřil se Bělobrádek.

Právě „skutečně viditelný“ předseda ANO a premiér Andrej Babiš má natolik silné preference, že jej dle politika aktuální rozložení stran nemá šanci porazit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…