Blbci? Tak jak to je? Vývojář Vávra si přečetl, že Češi ve velkém „žerou“ fake news. Jenže to má háček

15. 2. 2020 12:36

Herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k průzkumu, podle něhož Češi naletí na fake news víc než jiné moudré pronárody. Zajímavé však podle něj je, že v daném průzkumu se Česko vůbec nevyskytuje. „Zpráva o tom, že Češi věří fejk news je tedy asi fejk news,“ poznamenal.

Blbci? Tak jak to je? Vývojář Vávra si přečetl, že Češi ve velkém „žerou“ fake news. Jenže to má háček
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice
reklama

Anketa

Máte rádi Stanislava Křečka?

95%
5%
hlasovalo: 31425 lidí
Vávra ve svém komentu píše o tom, jak soudruzi eurohujeři sdílejí obrázek, na kterém obviňují hloupé Čechy, že podle průzkumu IPSOS naletí na fake news víc než jiné moudré pronárody. „Letmý průzkum zpráv IPSOSu na toto téma mi ovšem ukázal, že Česká republika se v dotyčných průzkumech vůbec nevyskytuje. V jediném průzkumu IPSOS-CIGI, kde mají Poláci 33 % a Němci 29 %, se slovo Czech vůbec nenachází. A nenachází se ani v dalším podobném průzkumu od IPSOSu,“ poznamenal Vávra, s tím, že zpráva o tom, že Češi věří fake news je tedy asi fake news. 

„Ona tedy je tahle agitka podezřelá i z jiných důvodů. Tak kupříkladu jde pravděpodobně o dezinterpretaci dotazu: ‚How often did you initially believe the fake news that you saw?‘ Na ni totiž tázaný odpovídá sám. Pokud mají Češi výsledek 55 %, znamená to, že JSOU UPŘÍMNÍ A DOVEDOU PŘIZNAT CHYBU, nikoliv, že jsou blbci a na všechno naletí. Ve stejném průzkumu mají Švédi 50 % a Pákistánci 26 %. Z toho se dá vyvodit co? Pákistánci jsou lepší v odhalování fake news než Švédi? Podle mě nic,“ dodal Vávra. 

Následně pak ještě svůj vzkaz na Facebooku editoval, když uvedl, že našel ještě nějakou tiskovou zprávu Českého IPSOSu, která se ovšem v žádném mezinárodním přehledu nevyskytuje a nejsou v ní uvedeny žádné zdroje a tabulky jako v mezinárodních reportech. „Ale budiž. Stále platí druhá část textu. Nejchytřejší jsou v Pákistánu. Švédi jsou stejní blbci jak my. Nebo taky ne,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…