Brankář Petr Čech o brexitu, politice a dnešním internetu. Stojí to za to

16.01.2019 7:24

Velká Británie je v nejistotě. Poslanci v parlamentu drtivě přehlasovali návrh dohody o Brexitu, se kterým předstoupila premiérka Theresa Mayová. Zpátky na stromy, dalo by se říct. A legendární brankář Arsenalu Petr Čech ohlásil konec své fotbalové kariéry. A ačkoliv spolu obě zprávy, pokud víme, nesouvisí, Čech se právě o Brexitu vyjadřoval v novoročním interview s Jiřím Hoškem na Seznamu.

Brankář Petr Čech o brexitu, politice a dnešním internetu. Stojí to za to
Foto: Wikipedia
Popisek: Petr Čech
reklama

Situace okolo Brexitu podle něj došla do fáze, kdy je až úsměvná, protože se začínají ozývat hlasy těch, kdo změnili své stanovisko, i když původně hlasovali pro Brexit. „Všichni se pustili do něčeho neznámého a najednou jsou překvapeni,“ dodal končící brankář. Zvláštní mu přijde, že většina těch, kdo byli pro Brexit a mávali vlajkami LEAVE, odešla nebo rezignovala a podle Čecha nechtějí mít s Brexitem už nic společného.

Fotogalerie: - Jermanová proti nemocnici

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se po ...
Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se po ...
Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)

Anketa

Je v České republice ohrožena demokracie?

29%
71%
hlasovalo: 11475 lidí
Jiří Hošek pak konstatoval, že společnost v Británii je rozhádaná a rozdělená na dva tábory, které už ztratily schopnost se mezi sebou bavit. Zeptal se Čecha, zda to také pozoruje. Čech odvětil, že ve svém okolí má naštěstí spoustu dalších lidí jako on, kteří čekají, co se z Brexitu vyvine a jaké to bude mít dopady. „Když se já budu bavit a přijdu o spoustu svých možností a třeba i možných investic nebo pracovních příležitostí a budu sedět naproti někomu, kdo vlastně volil pro to LEAVE a celé to způsobil, tak se asi nebudu cítit úplně dobře. Ono to asi je normální a sám jsem zvědav, jak to dopadne,“ okomentoval rozkol ve společnosti.

Jiří Hošek pak otázku rozšířil, řka, že rozdělení společnosti se odehrává po celé Evropě, a zeptal se, co by Čech doporučil lidem, aby neměli tak černobílé vidění. „Já mám pocit, že lidé jsou čím dál radikálnější, člověk vidí ty statusy na sociálních sítích, nenávistné komentáře a tak dále,“ dodal ještě Hošek. Podle Čecha jsou sociální sítě opravdu za tuto nenávist a rozdělení společnosti zodpovědné. „Dříve lidé neměli tu možnost jít a prostě napsat hanlivý komentář na kohokoliv, koho najdou na síti. Dnes mají lidi obrovskou možnost to udělat, najde se spousta dalších, kteří se toho chytí, a ta vlna jde po té sociální síti velice rychle nebezpečným způsobem,“ vysvětlil brankář princip sociální sítě a dodal, že sice tato média umožňují lidem se vyjádřit, což je dobře, ale vadí mu, jak snadno si mohou lidé udělat anonymní účet. „Myslím si, že každý, kdo si udělá účet, by měl být sám za sebe a dát svoje iniciály a jméno. Když už prostě mám názor, tak ho tam dám a nestydím se za něj a nesu si za něj odpovědnost,“ říká odcházející brankář.

Celé video ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…