Bruselský lidovec Svoboda začal varovat natvrdo: Není dobré se příliš kamarádit s tím visegrádským klubem potížistů

23.06.2018 10:39 | Zprávy
autor: vef

Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o Babišově evropské bezkoncepčnosti. Zaměřil se především na to, že premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl účast na minisummitu zemí, kterých se týká téma migrace.

Bruselský lidovec Svoboda začal varovat natvrdo: Není dobré se příliš kamarádit s tím visegrádským klubem potížistů
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda

„Důvod odmítnutí? Minisummit je prý neregulérně svolaný, solidarita se zeměmi V4 a obava, že závěry minisummitu se Babišovi nebudou líbit. Co z toho vyplývá?“ zeptal se úvodem Svoboda. Podle jeho slov jde především o naši bezpečnost. 

„V poslední domě se kancléřka Merkelová snaží vyjít vstříc zemím střední a východní Evropy netrváním na kvótách a možností jejich nahrazení alternativními formami solidarity, zejména solidaritou finanční. Přesně to, co celou dobu požadujeme. Angela Merkelová se snaží najít celoevropské řešení, a to z přesvědčení, které jí působí doma velké potíže. Odpověď těchto zemí na kancléřštinu vstřícnost? Odmítnutí pozvání,“ poukazuje Svoboda. Vadí mu také to, že Babiš nejprve uvedl, ža na minisummit pojede, aby následně změnil názor. 

„Zahraniční a evropská politika má mít především dvě vlastnosti: stabilitu a předvídatelnost. Tuto politiku chce Babiš osobně řídit (role ministra zahraničí bude vskutku záviděníhodná, pane Poche), a tak je zjevné, že ony dvě základní vlastnosti nebudou splněny, jak to náhlá změna názorů páně premiérova naznačuje. Budeme opět nečitelní a jako partneři nepoužitelní. Nemáme zahraničně-politickou strategii,“ sdělil Svoboda. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…