Buď tady bude svoboda a demokracie, nebo islám! Okamura drsně udeřil po masakru ve Francii

30.10.2020 18:56

Tomio Okamura zveřejnil na svém YouTube kanálu pravidelné video, které se týká posledních aktualit. Tentokrát se věnoval spojení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 před sněmovními volbami. „Všechny tyto partaje včetně Pirátů a STAN pak spojuje společný program, a tím je boj se Zemanem, s Babišem a s Okamurou,“ myslí si předseda SPD. Dalším tématem byl teroristický útok ve Francii, kde při útoku nožem byli zabiti tři lidé. „Plně se potvrzuje, že islám není kompatibilní se svobodou a demokracií. Buď tady bude svoboda a demokracie, nebo islám. Není nic mezi tím,“ uvedl Okamura.

Buď tady bude svoboda a demokracie, nebo islám! Okamura drsně udeřil po masakru ve Francii
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

„Předsedové ODS, lidovců a Kalouskovy TOP 09 zveřejnili, že se spojí do sněmovních voleb, které budou již příští rok. Spojení těchto tří partají je zcela jasně zaměřené proti Pirátům. Všechny tyto partaje včetně Pirátů a STAN pak spojuje společný program, a tím je boj se Zemanem, s Babišem a s Okamurou. Proti Okamurovi a SPD jen proto, že tyto strany tzv. demobloku vsadily na boj proti demokracii, proti vlastenectví, na boj „za svatý a neomylný Brusel“. Obsahově tyto strany už nejde příliš rozlišit. Nejpravděpodobnější je, že se dnešní koalice ODS, lidovců a TOP 09 do voleb rozhádá, a z historie víme, že tu je velká pravděpodobnost, že se rozpadne. Říká se, že nenávist a negace není program, ale jak vidíme, není to pravda, jelikož jak vidno, nenávist a negace skutečně může spojovat,“ říká ve videu Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec


Dalším tématem byl teroristický útok ve Francii, kde při útoku nožem v bazilice ve francouzském městě Nice byli zabiti tři lidé. „Jedné z obětí, ženě, útočník uřízl hlavu, další podřezal. Třetí oběť podlehla bodným ranám. Utočník křičel islámské Allahu Akbar. Další útočník volající Allahu Akbar ohrožoval lidi v Avignonu a policie ho zastřelila. A v saúdskoarabské Džiddě byl pobodán a zraněn člen ochranky francouzského konzulátu. Muslim, který je občanem Saúdské Arábie, byl zadržen. Plně se potvrzuje, ze islám není kompatibilní se svobodou a demokracií. Buď tady bude svoboda a demokracie, nebo islám. Není nic mezi tím. Hnutí SPD již ve Sněmovně podalo zákon na zákaz propagace islámské ideologie a na zákaz islámského zahalování na veřejnosti a jako jediná strana v Parlamentu prosazujeme nulovou toleranci nelegální migrace,“ říká předseda hnutí.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

61%
39%
hlasovalo: 29127 lidí
A na závěr nemohl chybět koronavirus a současná vládní opatření. Mezi ta poslední patří zákaz nočního vycházení nebo zákaz prodeje v neděli. „Potisící prosím vládu a pány ministry, aby svá rozhodnutí alespoň zdůvodnili a nejlépe před rozhodnutím analyzovali problémy a pak teprve hledali řešení. Asi nepředpokládáme, že existují nějaká čísla, která potvrdila nebezpečnost pohybu lidí po deváté večer. Poté, co vláda omezila prodej v obchodech jen do osmi večer. Stále stejné množství lidí tak musí nakupovat v omezenějším čase a v méně obchodech, což logicky vede k jejich zahlcování. Pana premiéra rozčílilo pár stovek lidí na farmářském trhu v Praze během slunečního poledne na náplavce u Vltavy. Pan premiér podle všeho netuší, jaké houfy lidí jsou v supermarketech pod střechou, ale je to možná dobře, protože by je jinak asi zavřel taky. V každém případě to svědčí o naprostém odtržení reality od naší vlády a je třeba jen doufat, že nový pan ministr z hnutí ANO, který přichází s nemocniční praxí, přinese do vlády selský rozum a pohled člověka z ulice,“ myslí si Okamura.

Nového ministra zdravotnictví Jana Blatného prozatím hodnotí pozitivně. „Z jeho prvních slov se zdá, že to je nejen inteligentní člověk, ale i člověk, který se nebojí říct pravdu, že masové testování už ztrácí význam, protože promořeny jsou fakticky miliony lidí, že je třeba naopak chránit rizikové skupiny, a řekl i to, že covid je prostě chřipka, byť vážná, kterou nepodceňujeme.

Pana ministra budeme žádat o to, co mi předcházející ministři dodnes odmítali dát, tedy informace o tom, kolik lidí skutečně covid zabil, a informace, proč se plošně nedělají pitvy zemřelých uváděných na covid, abychom věděli, na co zemřeli primárně doopravdy. K tomu,abychom vyvázli ze současné krize, je skutečně potřeba vědět jasné informace, aby se neukázalo, že následky opatření jsou horší zlo než samotný virus. Pan ministr z praxe totiž vidí, jak jsou nemocnice ochromeny a jaké škody to doopravdy může způsobit, a to všem, nejen pacientům s covidem,“ uzavírá Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

7:35 Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

Nejmenuješ? Kompetenční žalobu na tebe. Tak by se ve zkratce dal popsat postoj pětikoalice vůči prez…