ČT už úplně zešílela? ptá se právník. Toto odvysílali, reakce byla drsná

28.07.2021 10:30

Brněnský právník Tomáš Tyl sledoval vysílání veřejnoprávní televize a v jednu chvíli už se neudržel. „ČT definitivně zešílela!“ napsal. Co ho k tomu vedlo? Nahlédněte.

ČT už úplně zešílela? ptá se právník. Toto odvysílali, reakce byla drsná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Zpravodajka ČT v Číně Barbora Šámalová přinesla divákům veřejnoprávní televize zprávu o tom, co se děje v Hongkongu, který do 30. června 1997 dlel pod britskou správou, ale od 1. července 1997 podléhá centrální komunistické vládě v Pekingu.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17946 lidí

Šámalová připomněla, že 1. července se v Hongkongu pravidelně konaly demonstrace požadující svobodné volby. V loňském roce i letos tyto protesty komunistické úřady zatrhly, ale lidé se i tak sešli na nepovolené demonstraci.

Mezi účastníky akcí se v loňském  objevil i čtyřiadvacetiletý mladík, který je souzen podle nového čínského zákona o státní bezpečnosti.

„Na akci byl i tento mladík a navíc měl s sebou vlajku protestní. Na ní byl slogan ‚revoluce naší doby‘, což je už dnes zakázaný slogan a s touto vlajkou najel do policistů. A stalo se to vlastně jen pár hodin poté, co v Hongkongu začal platit zákon o státní bezpečnosti, na jehož základě je teď stíhán. Právě ta vlajka, tento slogan, je tou nejzávažnější přitěžující okolností,“ uvedla Šámalová.

Mladý muž vjel do policistů na motorce.

A Tomáš Tyl se neudržel.

„ČT definitivně zešílela. Poslouchám reportérku Šámalovou na ČT a nevěřím vlastním uším. Tvrdí, že hongkongský aktivista je nyní souzen za to, že měl u sebe vlajku s nápisem "Revoluce naší doby" a u toho naprosto nezřetelně zahuhlala, že "najel do policistů". No, tak to díky za objektivní informace, ale není asi spíš problém, že dotyčný NAJEL DO POLICISTŮ, než ta vlajka? Tohle fakt sdílejte a ptejte se po nezávislosti, protože ČT by za takovou neobjektivitu měla být potrestána (a to fakt víc fandím Hongkongu než Číně!),“ kroutil hlavou Tyl nad ČT.

ČT a Hongkomg

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

16:22 Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

Člen rady České televize Lubomír Xaver Veselý si ve svém pořadu Sečteno podtrženo na XTV v souvislos…