Svou úvahu europoslankyně Gregorová nadepsala otázkou: Co sleduješ na internetu, takovým jsi člověkem? A následně představuje situaci, ve které by se naše „sociální skóre“ hodnotilo podle historie našeho internetového prohlížeče.
Není úplně jasné, co všechno by podle Gregorové mělo být tímto „sociálním skórem“ ovlivňováno. Europoslankyně se o tom zmiňuje větou „jednoduše třeba to, jestli vám dají v bance hypotéku, nebo ne“. Slovo „třeba“ naznačuje, že si představuje širší využití. V Číně je možné na jeho základě třeba odepřít jízdenku do veřejné dopravy.
Následně cituje z blogu Mezinárodního měnového fondu, který píše o novince v řešení problému zastaralého sociálního skóre. V principu jde o to, že současné „tradiční“ metody hodnocení klientů pro poskytnutí úvěrů jsou prý zastaralé a neefektivní. Efektivnější by bylo nějaké okamžité hodnocení umělou inteligencí nebo strojem. To by prý usnadnilo klientům komunikaci s bankou a umožnilo snazší dostupnost úvěrů třeba domácnostem na venkově.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Čína , EU , Gregorová , sociální skóre
autor: jav
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
Podcast Ivana Bartoše FREESPEAK pohostil Jana Hrušínského. Probrali spolu Putina, Babiše a lidi, co …
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska