Chovancovo centrum vydalo sedmnáctistránkovou brožuru. A už se mu smějí

03.07.2017 14:58

Ministerstvo vnitra vydalo brožurku pro organizátory letních festivalů, jak je zabezpečit proti případnému útoku. Ti se však této knížečce smějí. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Chovancovo centrum vydalo sedmnáctistránkovou brožuru. A už se mu smějí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zapalování svíček za oběti teroristických útoků v Paříži

Ve speciálním manuálu ministerstva se pak objevují rady typu: Zajistěte si dostatečný počet pořadatelů. Akci včas nahlašte. Monitorujte oblast okolo areálu, uvnitř instalujte informaci, kam se mohou návštěvníci obrátit, pokud zaznamenají podezřelý předmět. Nechybí ani ta, aby se všechny incidenty hlásily policii.

A právě těmto radám se organizátoři smějí. Jsou to podle nich obecná pravidla, která jim neříkají nic nového. Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, které funguje pod ministerstvem vnitra Milana Chovance (ČSSD), jimi přitom dokázalo zaplnit sedmnáctistránkovou brožuru. Jsou v ní mimo jiné i obecné fráze ze zákonů, jaké povinnosti mají organizátoři, obce nebo policisté. 

„Chápu, že prevence je potřeba, chápu obavy, ale spíše mi přijde úsměvné, že se například v Berlíně něco stane a my rychle stavíme zátarasy a posíláme do ulic policisty. Spousta psychopatů útoky páchá pro rychlou slávu a zabránit jim stoprocentně nejde,“ zmínil organizátor hudebního festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice Josef Kašpar. Podle jeho slov by spíš ocenil konkrétní spolupráci s policií v místě.  

Ministerstvo vnitra samozřejmě ústy ředitele odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Davida Chovance brožuru hájí. „Přehledně shrnujeme veškeré standardy, které obce či pořadatelé nejen musí udělat, ale také mohou přijmout ještě nad rámec současné legislativy,“ zmínil Chovanec. 

  • Kompletní brožura ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Francie „slaví“ fotbalový titul. Ale tak trochu zvláštně, zde je VIDEO

10:41 Francie „slaví“ fotbalový titul. Ale tak trochu zvláštně, zde je VIDEO

V médiích se tento týden ozývaly hlasy expertů, podle kterých se celá Francie semkla za svým multiku…