Chovanec rozeslal členům ČSSD dopis. Vysvětlil v něm, že protikandidáti Hamáček a Zimola jsou naprosto neschopní

09.02.2018 15:53

Statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec vytáhl v boji o post šéfa strany další zbraň. Dopis. Právě dopisem se rozhodl svým spolustraníkům vysvětlit, proč kandiduje a proč by sociální demokracie neměla vstupovat do vlády.

Chovanec rozeslal členům ČSSD dopis. Vysvětlil v něm, že protikandidáti Hamáček a Zimola jsou naprosto neschopní
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec

Milan Chovanec rozeslal svým spolustraníkům dopis, ve které se rozhodl všem vysvětlit, proč usiluje o post předsedy strany. Po volební katastrofě, kterou si strana prošla v říjnu, prý Chovanec doufal, že se objeví nějaká silná osobnost, která stranu sjednotí. Proto navrhoval volbu předsedy referendem, proto navrhoval otevření ČSSD. Jenže k ničemu z toho nedošlo. Proto se rozhodl kandidovat on sám. Je totiž přesvědčen, že strana potřebuje alespoň krizového manažera. Ve svých oponentech Janu Hamáčkovi a Jiřím Zimolovi takovéto krizové manažery nevidí.   

 „U žádného z kandidátů ale nevidím vlastnosti, jež sociální demokracie dnes potřebuje nejvíce. Jde o dostatek životních zkušeností, manažerský talent, chuť pracovat a rozhodovat, vůli řešit kritické situace a odvahu říkat nepříjemné věci,“ uvedl Chovanec. Z dopisu citoval server iDnes.cz.

Celý článek naleznete zde.

V dopise své spolustraníky také ujišťuje, že se nehrne do vlády. Nový předseda ČSSD podle Chovance musí sedět především v Lidovém domě a musí se pokusit postavit stranu znovu na nohy. To se neslučuje s prací ministra. Další členové ČSSD do vlády jít mohou, ale musí to být vláda, ve které bude mít sociální demokracie důstojnou roli. Před spoluprací s ANO ovšem Chovanec varoval. V minulé vládě se totiž ukázalo, že spolupráce s Andrejem Babišem je velmi problematická.

Na druhé straně Chovanec také slíbil, že dokáže narovnat vztahy s prezidentem Zemanem, které byly za časů Bohuslava Sobotky v čele strany velmi pošramocené.  

„Jako předseda ČSSD budu chtít, abychom přestali ideově bloudit a vrátili se ke svým programovým kořenům. I proto budu usilovat, abychom měli dobrý vztah s prezidentem republiky, jehož vnímám jako bytostně levicového politika. A pokud hovořím o dobrý vztazích, pak tím myslím vyvážené vztahy postavené na vzájemném respektu,“ zdůraznil Chovanec.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…