Chytla covid. „Vždyť je očkovaná!“ vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova

20.09.2021 10:45 | Ze sítí

Podle vývojáře Daniela Vávry je postup současné vlády i lékařů špatný. Jak se totiž ukazuje, i očkovaní se mohou nakazit a nemoc šířit dál. Jeho známá se nakazila, ačkoliv očkování absolvovala v červenci a průběh nemoci rozhodně nebyl bezpříznakový. A když její kamarádka zašla za lékařkou, protože s ní byla v kontaktu, tak ta jí vynadala, že očkovaný určitě covid mít nemůže a že karanténa je nesmysl. A trasování? Hanba mluvit.

Chytla covid. „Vždyť je očkovaná!“ vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Národní očkovací centrum zřízené v multifunkční hale O2 universum

Statistiky nakažených i hospitalizovaných jsou v současné době zhruba třetinové oproti minulému roku a jak v reportáži svého pořadu připomenula Nora Fridrichová, většinu hospitalizovaných tvoří lidé neočkovaní. Dle vědce Omara Šerého je ovšem chybou, že se netestují i očkovaní, protože dle aktuálních poznatků se mohou nakazit a nemoc dále šířit.

Anketa

Je pro vás manželství homosexuálů důležité téma, podle kterého se bude rozhodovat ve volbách?

4%
hlasovalo: 25911 lidí
Jeho slova ilustruje i tento střípek do mozaiky současné situace, který sdílel herní vývojář Daniel Vávra. „Kamarádka má v červenci ukončené očkování. Teď se nakazila kovidem. Neměla žádné delší setkání s nikým příznakovým a neví kde, takže zjevně to chytla někde venku na letmém setkání,“ informoval. I když má dotyčná ukončené očkování, tak má dle Vávry horečky, zvrací, trpí ztrátou čichu a chuti, tedy průběh jejího onemocnění není bezpříznakový.

„Před tím, než měla výsledek testu, její kamarádce, která jí hlídala děti, doktorka za kterou šla, že asi byla ve styku s nakaženým, vynadala, protože očkovaná kovid mít nemůže a nemůže ani nikoho nakazit, takže do žádné karantény nemusí, přestože byla celý den s někým, kdo má exemplární příznaky kovidu,“ kritizoval přístup lékařky a dodal: „Poté co se ukázalo, že to není pravda, což tedy by lékařka jaksi měla vědět a je naprostá kráva, že to neví, tak jí jen řekli, že má říct lidem, které viděla poslední dva dny, že to teda má a ať si dávají pozor.“ Jiné trasování podle Vávrových informací neproběhlo, až po pěti dnech se prý ozvala hygiena.

Přidal další část příběhu, tentokrát už svou zkušenost: „Dcera byla ve škole. Její spolužák z lavice celý den kašlal a smrkal. Jeho bratr je v karanténě, protože měli ve třídě kovid. On ale do karantény nemusí a ani s příznaky ho ze školy nevyhodili.“

Se současným stavem je Vávra přinejmenším nespokojen. „Hygiena a lékaři lidem říkají, že když jsou naočkovaní, tak nemusí do karantény. Což je naprostá píčovina. Naočkovaní se můžou nakazit deltou poměrně snadno a přenášejí nemoc zcela stejně jako nenaočkovaní,“ říká a dodává: „To je pak všechno naprosto  marný. Jede se tady obří kampaň na očkování, protože na tom se dá vydělat, ale udělat něco pro to, aby se to nešířilo, to ne. Tady je zcela jasně vidět, že je buřtipánům vše naprosto u prdele a o kšefty jde až v první řadě.“ Podle Daniela Vávry bude případný lockdown vinna naprostá nefunkčnost státu. „Kdo se nepoučí ani na potřetí i když měl DVA ROKY na přípravu opatření, je skutečně kretén,“ hodnotí opatření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

8:53 „To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

Předseda Sněmovny Radek Vondráček se rozhodl ještě jednou důkladně vysvětlit svou návštěvu u prezide…