Čísla SPOLU nižší než každý zvlášť? Synergie nefunguje, varoval Kalousek

14.04.2024 15:58 | Monitoring

Moderátor Václav Moravec předložil ve vysílání ČT na stůl průzkum aktuálních voličských nálad. Tento průzkum jasně říká, že nezpochybnitelným hráčem číslo jedna na politické scéně je Andrej Babiš se svým hnutím ANO. Zato TOP 09 a lidovci by se bez koalice SPOLU ani nedostali do Sněmovny. A Kalousek se ozval. Velmi důrazně.

Čísla SPOLU nižší než každý zvlášť? Synergie nefunguje, varoval Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Pokud by se teď konaly volby, jasně by v nich zvítězilo hnutí ANO a Andrej Babiš by se pravděpodobně stal předsedou vlády.

Hnutí ANO má v tomto průzkumu 35,5 procenta. Koalice SPOLU by získala 21,5 procenta, Piráti 11 procent, SPD 8 procent, STAN 6,5 procenta, SOCDEM 3 procenta, komunisté 3 procent, Přísaha Roberta Šlachty 2,5 procenta.

Pokud by strany kandidovaly samostatně, hnutí ANO by získalo 34,5 procenta, ODS 16 procent, Piráti 10,5. Hnutí SPD Tomia Okamury by získalo 8 procent, hnutí STAN 6,5 procenta, TOP 09 už by zůstala mimo Sněmovnu se ziskem 4,5 procenta. SOCDEM 3 procenta, komunisté 3 procenta a lidovci taktéž 3 procenta.

Screen ČT24

Screen ČT24

Schillerová k průzkumu poznamenala, že si neumí představit budoucí koalici hnutí ANO a SPD. Hnutí ANO je podle ní prozápadní stranou.

„Já bych s Tomiem Okamurou ve vládě určitě neseděla. A včera Tomio Okamura během svého projevu útočil i na hnutí ANO. A já si nepamatuju, že by si dnešních pět vládních stran okopávalo kotníky, když byly v opozici. Tady já to nechápu, že jedna opoziční strana útočí na druhou, místo abychom se společně zaměřili na politiku vlády, se kterou nesouhlasíme," zlobila se Schillerová.

Narážela tím na přání exprezidenta Miloše Zemana, který delegátům na sjezdu SPD, kde se Okamura stal předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie na další tři roky, řekl, že by si přál, aby příští vládu sestavovali politici ANO a SPD.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…