Člověku v tísni polovina lidí nevěří. Alespoň těch, co hlasovali v ČT

06.06.2012 22:34 | Zprávy
autor: pal

Člověk v tísni slaví 20 let svého působení. Za těchto dvacet let největší česká humanitární organizace značně rozšířila své působení a společně s tím se rozrostly i její rozpočty. K oslavě 20. narozenin do Hyde Parku přišly tři hosté. Ředitel společnosti Šimon Pánek a jeho kolegové Tomáš Kocián a Petra Klingerová.

Člověku v tísni polovina lidí nevěří. Alespoň těch, co hlasovali v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šimon Pánek

Za dvacet let, co organizace Člověk v tísni u nás působí, si společně s tím, jak se rozrostla, získala řadu příznivců, ale i odpůrců. Řadě diváků vadí, že není nestranná a že podlého politickým tlakům.

„Politika nehraje roli v praxi Člověka v tísni. Řídíme se kódem chování, což je listina při Červeném kříži, kterou jsme před deseti lety podepsali, která nás nutí ČT k nestranosti,“ ujišťuje Tomáš Kocián.

Další palčivou otázkou nejen Člověka v tísni, ale i celé řady dalších charitativních organizací, je, jaké se mu dostává důvěry. „Radši dam bezdomovcovi na pivo..aspon vim, kam to poteče.. ČVT nikoliv,“ píše jeden z diváků pořadu. To naopak jiní píšou, že Člověku v tísni rádi přispějí, nebo že by dokonce rádi vyrazili někam pomáhat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pořád je tam Benda.“ Kupka v Budějovicích schytal nečekanou otázku

15:25 „Pořád je tam Benda.“ Kupka v Budějovicích schytal nečekanou otázku

„Dcera se zlobí, že je tam pořád ten Benda,“ zaznělo mimo jiné z publika na českobudějovické besedě …