Další tečka škemrajícím umělcům. Ivan Vyskočil účtuje, zmíněn ,,Milion chlívek"

23.04.2020 12:27 | Zprávy

„Hysterické výkřiky kolegyně Pazderkové, že nebudeme mít co žrát, ostatní lidi, vlastně naše diváky, spíše popudí. Situace není lehká, ale jsme v ní všichni stejně, a těch, co si to uvědomují, je většina. I mezi herci!“ reaguje herec Ivan Vyskočil na slova herce Davida Prachaře v pořadu Události, komentáře. David Prachař mimo jiné řekl, že „stát není od toho, aby ty bolestínské umělce podporoval a neustále se omlouval, proč jim nedává tolik a tolik peněz“, a zmínil také „slušné umělce, kteří nevykřikujou, nechtěj hned miliony a miliardy a nejsou nijak podvedení, ani se tak necejtěj“. „Děkuji, Davide, za rozumná slova,“ vzkazuje Vyskočil Prachařovi. Vzkaz ale posílá také veřejnosti. A zmínil i „Milion chlívek“.

Další tečka škemrajícím umělcům. Ivan Vyskočil účtuje, zmíněn ,,Milion chlívek"
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herec Ivan Vyskočil

V pořadu Události, komentáře na ČT24 se mluvilo například o tom, jak přijatá opatření vůči koronaviru ztížila život i umělcům, o podpoře pro ně i o tom, jestli má smysl hrát představení pro padesát lidí. Jak už ParlamentníListy.cz dříve uvedly, David Prachař, který byl hostem pořadu, mimo jiné řekl, že má zkušenosti jak ze státního Národního divadla, tak ze soukromého divadla bez dotací, a dále také z divadla, které čerpá granty. Na moderátorovu otázku, zda to nevypadá, že pro vládu je důležitější substrát na zahrádky než kultura, herec odpověděl, že mu to tak nepřipadá, a dodal, že divadlo je také podnikání, a podnikání je risk. A souvisí s tím to, kolik budou lidé schopní a ochotní dát za vstupenku.

„To nevíme, to je tajemství. Celá kultura je tajemství. Ale chci jenom podotknout, že Oldřich Nový zkrachoval, Vlasta Burian zkrachoval, a stát není od toho, aby ty bolestínský umělce podporoval a neustále se omlouval, proč jim nedává tolik a tolik peněz. Svobodu máme, jakou si uděláme a budeme mít. Jenom bych se slušně přimlouval za slušný umělce, kterých jsou mraky, který neřvou, nevykřikujou, který se neprojevujou nějak hekticky a nechtěj hned miliony a miliardy. Nejsou nijak podvedení, ani se tak necejtěj,“ řekl Prachař. A dodal: „Stát dělá, co může, co je v jeho možnostech. Ministr kultury má určitý obnos, miliardu, jakoby to není moc, musí to nějak přerozdělit, každý bude nějak dotčený, že nedostal víc, ale to je život.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …