Demokracie je nebezpečná. Zkuste v hospodě říct, že migrace není takový problém a uvidíte, míní spisovatel Vosoba

5. 10. 2018 15:46

Spisovatel Pavel Vosoba radí lidem a firmám, jak se změnit, aby mohli fungovat opravdu naplno a svobodně. Leckdo by mohl namítnout, že dnes přece už máme svobodu, máme demokracii a rozhodujeme se mezi tím či oním. Ale Vosoba v rozhovoru pro Reflex.cz tento pohled zpochybnil. Naznačil, proč je naše současná svoboda jen zdánlivá a popsal, kdo dnes lidem zasahuje do života.

Demokracie je nebezpečná. Zkuste v hospodě říct, že migrace není takový problém a uvidíte, míní spisovatel Vosoba
Foto: Archiv
Popisek: Země
reklama

Pavel Vosoba má za to, že lidem schází vnitřní svoboda. Příliš se ohlížejí na to, co si o nich myslí ostatní lidé, co píší média, příliš přizpůsobují svůj život požadavkům svých zaměstnavatelů, honí se za kariérou a tak podobně. Teprve, když se od všech těchto vlivů vnitřně oprostí, budou svobodní. Tyto vlivy přitom pocházejí z dnešní demokratické společnosti.

Anketa

Kdo se vám nejvíce líbil v předvolební superdebatě lídrů?

hlasovalo: 10536 lidí

„Ta demokratická společnost je mnohem horší, než když jsme měli tu společnost komunistickou, protože tam jsme viděli ty negativa. Ona je nebezpečnější v tom, že jsme svobodní a můžeme si dělat to, co chceme. Ale ona nám zároveň říká, jak se máme chovat, co máme dělat. Za komunistů to bylo jednoduchý. To jste věděl, že tomu, co blábolí, tak tomu nemůžete věřit. Ale dneska to poznat je opravdu těžký," upozornil spisovatel. „Ohledně svobody myšlení a svobody vnímání světa kolem nás, tak tam bych řekl, že jsme hodně ovlivnění médii“.

„Média nastolí určité téma, společnost si na ně utvoří nějaký názor a když si dovolíte odchýlit se od tohoto názoru, budete mít docela problém. Zkuste si třeba v nějaké hospodě říct, že migrace není tak velký problém, jak ho dneska vidíme. A uvidíte, co se bude dít," dal příklad Vosoba.

Fotogalerie: - Oslava republiky v RSVK

Sté výročí vzniku Československa v Ruském středisk...
Oslava stého výročí vzniku Československa v Ruském...
Oslava stého výročí vzniku Československa v Ruském...
Oslava stého výročí vzniku Československa v Ruském...
Oslava stého výročí vzniku Československa v Ruském...
Oslava stého výročí vzniku Československa v Ruském...

„Prý jim k tomu může pomoct uvědomění si vlastní smrtelnosti. Uvědomění si faktu, že náš čas na této Zemi je omezen. Že jsme smrtelní. Řada lidi si dnes svou smrtelnost nepřipouští, nějak žijí a když se přiblíží hodina jejich smrti, lamentují nad tím, že spoustu věcí mohli udělat jinak. Jenže to už je pozdě. Člověk má dělat věci jinak, když ještě opravdu může. Musí se snažit pochopit svůj život a posléze ho naplnit tím nejlepším možným způsobem“. Takhle nějak žil podle Vosoby Ježíš Kristus a celá řada dalších osobností, které ostatní lidé následovali a naslouchali jim.

Když se rozhovor blížil k závěru, Vosoba konstatoval, že se teď naše země čím dál víc podobá Rusku. Ale i navzdory tomu věří, že nás čeká pozitivní budoucnost.

Fotogalerie: - Občanský protest v Berlíně, zpestřený Antifou

Svoboda je právo, hlásí průvod v čele demonstrace ...
Občanský protest v Berlíně k  výročí německého zno...
Kromě občanského protestu dorazila také levicová A...
Zastavte fašisty, protestuje Antifa proti demonstr...
V reakci na Antifu se v předních řadách sešikovali...
Obě radikální skupiny stojí kousek od sebe

„Česko směřuje velmi silně do režimu, který já vidím v Rusku - do velký centralizace moci, velký centralizace peněz, ovládání vlastně všech demokratickejch principů soustředěnejch v několika rukách, ale to neznamená, že se s tím ta společnost nedokáže vyrovnat. Ona dojde do nějakýho stavu a ona se s tím vyrovná. A ta změna může být hodně zajímavá," zadoufal spisovatel. Aby takováto změna nastala, potřebujeme prý projít generační obměnou společnosti. Až lidí nebudou volit pouhé marketingové projekty, bude líp.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy Pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…