Demokracie je nebezpečná. Zkuste v hospodě říct, že migrace není takový problém a uvidíte, míní spisovatel Vosoba

05.10.2018 15:46 | Zprávy
autor: mp

Spisovatel Pavel Vosoba radí lidem a firmám, jak se změnit, aby mohli fungovat opravdu naplno a svobodně. Leckdo by mohl namítnout, že dnes přece už máme svobodu, máme demokracii a rozhodujeme se mezi tím či oním. Ale Vosoba v rozhovoru pro Reflex.cz tento pohled zpochybnil. Naznačil, proč je naše současná svoboda jen zdánlivá a popsal, kdo dnes lidem zasahuje do života.

Demokracie je nebezpečná. Zkuste v hospodě říct, že migrace není takový problém a uvidíte, míní spisovatel Vosoba
Foto: Archiv
Popisek: Země

Pavel Vosoba má za to, že lidem schází vnitřní svoboda. Příliš se ohlížejí na to, co si o nich myslí ostatní lidé, co píší média, příliš přizpůsobují svůj život požadavkům svých zaměstnavatelů, honí se za kariérou a tak podobně. Teprve, když se od všech těchto vlivů vnitřně oprostí, budou svobodní. Tyto vlivy přitom pocházejí z dnešní demokratické společnosti.

„Ta demokratická společnost je mnohem horší, než když jsme měli tu společnost komunistickou, protože tam jsme viděli ty negativa. Ona je nebezpečnější v tom, že jsme svobodní a můžeme si dělat to, co chceme. Ale ona nám zároveň říká, jak se máme chovat, co máme dělat. Za komunistů to bylo jednoduchý. To jste věděl, že tomu, co blábolí, tak tomu nemůžete věřit. Ale dneska to poznat je opravdu těžký," upozornil spisovatel. „Ohledně svobody myšlení a svobody vnímání světa kolem nás, tak tam bych řekl, že jsme hodně ovlivnění médii“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…