Den D nastal: Sešli se věřitelé Sazky

26. 5. 2011 10:50

V Národním domě na Vinohradech se dnes zřejmě rozhodne o budoucnosti Sazky. Přesto, že má Sazky více než dva tisíce věřitelů, sešlo se jich v Národním domě zhruba stovka a soudce Jaromír Harmach zahájil přezkumné jednání pohledávek.

Den D nastal: Sešli se věřitelé Sazky

Včera však dění kolem společnosti nečekaně nabralo na obrátkách. Její současný šéf Aleš Hušák totiž přichystal kroky, které ve své podstatě ukončují její činnost. Schůze je také ohrožená anonymním dopisem s výhrůžkou bombového útoku.

Podle insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky dluží společnost svým věřitelům zhruba 15 miliard korun. Původně se jich u Městského soudu v Praze zaevidovalo více než dva tisíce.

U jednání není Hušák, Kellner ani Komárek

Dva hlavní zájemci o Sazku, Petr Kellner a Karel Komárek, osobně nejsou přítomni, stejně tak chybí šéf Sazky Aleš Hušák. Během přezkumného jednání soudce přečte uznané pohledávky a zároveň se má rozhodnout, zda má šanci i část pohledávek, které nebyly zcela zamítnuty.

SLEDUJEME téma kauza Sazka

Soud o Cupkovi rozhodne, až se vyjádří 

Zástupce společnosti E-Invest Martina Ulčáka vystoupil s dotazem, zda by toto jednání mělo probíhat, když soud ještě nerozhodl o návrhu Sazky na odvolání insolvenčního správce Cupky. Soudce uvedl, že Cupka se k návrhu ještě neměl šanci vyjádřit a že soud o něm rozhodne, až se k němu Cupka vyjádří.

Ne všechny pohledávky byly předem zveřejněny

Jednání se zaseklo hned při projednávání první pohledávky, přihlášené společností Moranda a vlastněné finanční skupinou PPF. Jednomu z věřitelů se nelíbilo, že některé z jejích pohledávek nebyly předem zveřejněny.

Podle Cupky však věřitel může výši pohledávek upravit během přezkumného jednání. Zástupce firmy této možnosti využil a Cupka uznal její pohledávky v celkové výši 963 milionů. Soudce uznal, že Sazka dluží firmě G-tech a také dluží 215 milionů Kč České spořitelně.

Výherce 3 milionů má nejspíše smůlu

Do koše popřených pohledávek spadla i výhra ve Sportce za 3 miliony Kč pro výherce ze Středních Čech. Je možné, že mu Sazka výhru vyplatila už dříve.

Související:

Sazka v ohrožení. Hušák chce zastavit činnost firmy

Hušák likviduje Sazku záměrně, naznačil možný nový šéf firmy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nip

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…