„Sežrali“ je na bojišti, teď i v obchodech. Výsměch Rusů nezná mezí

24.04.2024 18:05 | Monitoring

Rusko chystá výstavu v moskevském parku Patriot, kde vystaví ukořistěné ukrajinské tanky západní výroby, německý Leopard 2 nebo americký abrams. Mezi dalšími exponáty je rozličná řada západní vojenské techniky včetně amerického bojového vozidla pěchoty M2 Bradley a dalších. V moskevských obchodech se k této příležitosti začal prodávat dort „zničený abrams“.

„Sežrali“ je na bojišti, teď i v obchodech. Výsměch Rusů nezná mezí
Foto: Repro X
Popisek: Dort ve tvaru tanku M1 Abrams

Ukrajina téměř rok žádala západní spojence o dodání nejvyspělejších tanků a po dlouhých jednáních loni v lednu na ukrajinská bojiště dorazilo 88 německý tanků Leopard 1 a 80 pokročilých tanků Leopard 2. Podle některých zpráv ale už ukrajinské armádě zbylo jen malé množství německých tanků.

Na Ukrajinu už také koncem loňského roku zamířila první dodávka z celkem 31 amerických abramsů, které jsou považovány za jedny z nejvýkonnějších tanků na světě. Podle ověřených zdrojů už jich ale bylo hned několik zničeno, hovoří se dokonce o pěti až šesti zničených kusech.

Na sociálních sítích nyní kolují záběry, jak je vyřazená západní vojenská technika převážena do Moskvy, kde bude vystavena jako svědectví vítězné „speciální vojenské operace“.

„Příjezd obrněného vozidla Bradley do Moskvy. Ukořistěno ruskou armádou v zóně speciální vojenské operace. Tank Abrams zatím nedorazil, ale brzy dorazí. Bude vystaven v muzeu,“ informuje na síti X Russia News.

Už dříve se objevila videa, jak k Moskvě na výstavu míří také německý tank Leopard 2.

„Ukořistěný Leopard 2A6 míří k Moskvě. Abrams také na cestě,“ tvrdí válečný blogger.

Tato vojenská technika by měla být vystavena v moskevském parku Patriot. Vystaveny tak budou tanky Leopard a Abrams stejně jako americké bojové vozidlo pěchoty M2 Bradley a německý Marder 1A3. Původní plán na odvoz britského tanku Challenger 2 se podle bloggerů jeví jako nereálný, protože je Ukrajinci přestali používat a jediný zničený je v mimořádně špatném stavu.

Jeden ze zabavených německých Leopardů 2 navíc ruští vojáci podrobili značné kritice. „Hlavními nedostatky německého tanku Leopard 2A5 jsou jeho neschopnost opravy v terénu a nadměrná automatizace,“ uvedl pro Sputnik velitel opravárenské čety v Centrálním vojenském okruhu.

„Podle mého názoru je hlavní nevýhodou tohoto stroje, že dává elektronickým součástkám větší možnost kontroly než lidem,“ vysvětlil velitel opravárenské čety s tím, že pokud je elektronika poškozena na frontové linii, tank tam nelze okamžitě opravit. „Zatímco my tank dokážeme opravit prakticky na místě,“ dodal ruský voják. 

V rámci moskevské vítězné výstavy se v Rusku začal prodávat dort „zničený abrams“.

„HAHAHA: V Rusku nyní koupíte dort ‚zničený abrams‘ za 749 rublů,“ píše uživatel Lord Bebo s tím, že dort za 190 korun je „ideální dezert na Den vítězství, 9. května“.

Podobná iniciativa vznikla před časem v Česku, kde cukrář z Varnsdorfu vytvořil po zničení Kerčského mostu na Krym zákusek, který tuto událost reflektoval. Výtěžek z dortu navíc mířil na podporu Ukrajiny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jakub Makarovič

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Naši cukráři by měli vyrábět dort ve tvaru Bájdnova pozadí a v ní strčenou Fialovo hlavu., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHabar , 24.04.2024 19:00:24

|  48 |  0

Další články z rubriky

Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

4:44 Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

TÝDEN V MÉDIÍCH Smutný je pohled na média, která se uchylují k výkřikům, že šiřitelé ruské propagand…