Dětský pořad ČT, který nedávno vyvolal bouři, znovu zajímavě vysílal. Nahlédněte

16.10.2018 8:50

Zprávičky veřejnoprávní České televize, jež jsou určeny pro děti, se tentokrát ve své reportáži zaměřily na besedu o předsudcích společnosti Metaculture, jež s nimi objíždí školy.

Dětský pořad ČT, který nedávno vyvolal bouři, znovu zajímavě vysílal. Nahlédněte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Šesťáky ze ZŠ profesora Otokara Chlupa v Praze čekalo podle Zpráviček mnoho aktivit. Jejich prvním úkolem bylo uvědomit si, co to vlastně předsudek je. Školáci se bavili například o tom, co jsou předsudky ve třídě. „Jsem rád, že jsem zjistil, že v tom nejsem já, protože i ostatní třeba nemusí hned zapadnout,“ řekl v pořadu mimo jiné dvanáctiletý Tomáš.

Pořad najdete ZDE.

Anketa

Vadí vám, že prezident Zeman označil Bakalu, Koženého, kšeftaře s LTO a solární barony za ,,zmrdy"?

6%
94%
hlasovalo: 13858 lidí

Jak pak ve Zprávičkách zaznělo, negativní předsudky míváme vůči odlišným skupinám lidí. „Třeba bezdomovcům, Romům nebo blondýnkám,“ uvedl reportér. 

„Naším cílem je, aby se o tom děti bavily, aby věděly, odkud převzaly ty předsudky a proč to tak vlastně mají. A aby si to uvědomily,“ řekl Daniel Dvořák ze skupiny Metaculture. Následovala i divadelní scénka, kdy některé děti představovaly Romy, které kvůli odlišné barvě pleti odmítnou obsloužit v restauraci. „Cítil jsem se smutně,“ okomentoval to 11letý Daniel. 

Pořad Zprávičky se v minulosti dokonce řešil ve Sněmovně, a to z důvodu reportáže o Izraeli a Palestině (psali jsme ZDE a ZDE).

Pořad řešila 11. schůze výboru Parlamentu ČR, jež se týkala Koncepce vzdělávacích programů České televize na programu Déčko a politicko-publicistickým excesům na programu Déčko.

Výbor mimo jiné zkonstatoval, že veřejnoprávní dětský program čím dál častěji porušuje politickou neutralitu a zejména vykazuje snahu o politickou indoktrinaci dětí a mládeže, včetně dětí v předškolním věku. Zároveň také s politováním oznámil, že generální ředitel České televize odmítl přijít na jednání. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…