Dominik Hašek: Já prezident? Ovlivním myšlení Čechů správným směrem. Moje strana má 5 procent

18.02.2020 11:55 | Zprávy
autor: kas

V časopise Týden vyšel rozhovor s hvězdou z Nagana Dominikem Haškem. Sportovec a podnikatel obšírně vysvětlil, co mu vadí na Andreji Babišovi. Například to, že hnutí ANO je dle něho sektářské a neexistuje v něm kritika předsedy. Kandidaturu na prezidenta opět nevyloučil, jen odložil. Což prý napsal i Miroslavu Kalouskovi. Na funkci by ho prý bavila odpovědnost: „Mohl bych z titulu prezidentské funkce ovlivnit smýšlení velké části lidí a vést společnost tím správným směrem.“

Dominik Hašek: Já prezident? Ovlivním myšlení Čechů správným směrem. Moje strana má 5 procent
Foto: screen: YouTube
Popisek: Dominik Hašek na Václavském náměstí

Hned na začátku padla otázka, co Dominiku Haškovi provedl premiér Andrej Babiš, že na něj vyjel na Twitteru: „Fuj, hnus, zvracím. Prosím pana StBáka Andreje Babiše, aby se nepřibližoval k mému nejmilovanějšímu sportu hokeji, kterému jsem zasvětil 40 let svého života. Nechci, aby český národní sport byl jakkoli poskvrněn Vaším jménem. Mimochodem, chyběl jste dnes opět v Parlamentu!!!“

Hašek prohlásil, že toto je jeho dlouhodobý názor. „Já jsem mu nevěřil už při jeho vstupu do politiky, v té úplně první kampani. On vždy jen hází špínu na druhé, aniž by komukoli cokoli dokázal. V jeho očích může za vše někdo jiný a s takovým přístupem se já zásadně neztotožňuji,“ prohlásil bývalý brankář.

A do Babiše šil dále: „Ať už se podíváte na jeho vztahy s StB, které jsou dnes potvrzené, to, že křivě přísahal na zdraví svých dětí v kauze Čapí hnízdo, že podřizuje celý stát vlastnímu byznysu, a další a další věci. Takového člověka si prostě nemohu vážit, i když je v čele naší země. Proto samozřejmě rád využiji toho, že mám možnost dát své názory veřejně najevo a lidé mě poslouchají díky tomu, kdo jsem. Kdybych nebyl Dominik Hašek, možná nebudu téměř nikoho zajímat. Takže to beru i jako svou povinnost, říkat ty věci, když mohu a když je mě slyšet.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…