Exekutorská komora je podezřelá z porušení pravidel hospodářské soutěže

04.03.2013 12:51

Antimonopolní úřad podezřívá Exekutorskou komoru ČR z porušení pravidel hospodářské soutěže. Zahájil s ní šetření, které se týká zejména použití exekutorského tarifu. Antimonopolní úřad prošetřuje pravidla profesionální etiky a pravidla soutěže soudních exekutorů, které komora vydala v roce 2006 a jsou přístupné na jejím webu.

Exekutorská komora je podezřelá z porušení pravidel hospodářské soutěže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Takhle vypadají exekuční polepky

Pokud podle nich exekutor účtuje v rámci exekuční činnosti odměnu, která je nižší než cena, kterou stanovuje příslušná vyhláška "dopouští se závažného porušení pravidel soutěže mezi exekutory".

Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) může být tento článek pravidel etiky exekutorů v rozporu s pravidly hospodářské soutěže. Komoře exekutorů v krajním případě hrozí i mnohamilionová pokuta. Případem se ÚOHS podle předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje zabývá na základě informací z médií.

V Česku je v posledních letech ročně skoro milion nařízených exekucí. Důvodem jejich vysokého počtu byly například důsledky ekonomické krize, finanční vyčerpanost dlužníků, proti nimž je mnohdy nařízeno více exekucí, ale také větší zájem věřitelů o služby soudních exekutorů. Odměny exekutorů se pohybují za jednotlivé úkony většinou v tisícových částkách.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

17:21 Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez…