Výsledkem jednání by měla být nová ukrajinská ústava, která by měla posílit moc faktických vládců, tedy tamních oligarchů. To by mělo vést ke zklidnění reprezentace v jednotlivých regionech. „…protože si udrží vliv východ na východě, západ na západě, a to dá Ukrajině šanci pokračovat dál,“ domnívá se exministr zahraničí.
Svoboda nesouhlasil s výroky současného ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), které pronesl při své návštěvě Číny ohledně Tibetu: „Jsem rád, že se ministři KDU-ČSL zdrželi hlasování při schvalování cesty ministra Zaorálka do Číny. Kvůli tomu, že se měl zmínit Tibet, jak se nakonec zmínil. Udělali dobře a já to podporuji.“
V rozhovoru také uvedl, že nepovažuje za potupu, že jako bývalý ministr zahraničí je nyní pouhým poradcem poslance Tomáše Podivínského. Zároveň ale nevyloučil, že se do diplomatických služeb ještě vrátí, ale nechce, aby to bylo za každou cenu.
Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam