Exministr zahraničí o Ukrajině: Nová světová válka už běží. Má jen jinou podobu

03.05.2014 11:24 | Zprávy
autor: vam

Nová světová válka už běží. Má jen jinou podobu, protože je na území státu, a ne mezi státy, řekl o situaci na Ukrajině v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). EU by nyní měla počkat na výsledek ukrajinských prezidentských voleb. Situaci na Ukrajině ale podle něj nepůjde vyřešit bez Ruska, či dokonce proti Rusku. Poukázal v této souvislosti na situaci v Sýrii. Tamní konflikt se prý nepodařilo vyřešit kvůli tomu, že „jsme nebyli schopni se dohodnout s Ruskem“.

Exministr zahraničí o Ukrajině: Nová světová válka už běží. Má jen jinou podobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Výsledkem jednání by měla být nová ukrajinská ústava, která by měla posílit moc faktických vládců, tedy tamních oligarchů. To by mělo vést ke zklidnění reprezentace v jednotlivých regionech. „…protože si udrží vliv východ na východě, západ na západě, a to dá Ukrajině šanci pokračovat dál,“ domnívá se exministr zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Velezrada

Já rozhodně nesouhlasím s tím, aby se EU změnila ve federaci, ale to, že prezident řekne svůj názor, že by ji preferoval, přeci není žádná velezrada. To nemůže říci svobodně svůj názor? Nebo on snad pro přeměnu podniká nějaká kroky, které mi unikly?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vystrčil si vyskakuje.“ Macinka ovládl studio. Pak potupil Pavla

13:15 „Vystrčil si vyskakuje.“ Macinka ovládl studio. Pak potupil Pavla

Hosty první části Partie Terezie Tománkové byli ministr zahraničních věcí Petr Macinka (Motoristé) a…