Faltýnek: Čapí hnízdo byl projekt Babišových dětí. Chtěly jít samostatnou cestou

19. 9. 2019 8:21

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se v rozhovoru pro Aktuálně.cz nechal slyšet, že dotace pro Čapí hnízdo byla pod Babišovu rozlišovací schopnost.

Faltýnek: Čapí hnízdo byl projekt Babišových dětí. Chtěly jít samostatnou cestou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek
reklama

Faltýnek je přesvědčen, že Babiš neměl zapotřebí ušetřit 50 milionů korun v kauze Čapí hnízdo. Podle jeho slov v rozhovoru pro Aktuálně.cz peníze vůbec neřešil a dotace byla pod jeho rozlišovací schopnosti. „Oba jsme od začátku věděli, že celé stíhání je nesmyslné. Říkali jsme celou dobu to samé,“ poznamenal Faltýnek se slovy, že celá kauza je účelová a někým vymyšlená s cílem dostat Andreje Babiše z politiky ven.

„Nic protiprávního se v této kauze nestalo, a to potvrdil i státní zástupce,“ míní Faltýnek.

„Celková investice do Čapího hnízda je 900 milionů korun, skoro miliarda. A 50 milionů je pět procent. Navíc Čapí hnízdo stojí, lidé tam chodí, nikdo nic neukradl. A znovu opakuji. Farma Čapí hnízdo požádala o dotaci podle platných pravidel a Regionální operační program Střední Čechy dotaci schválil. Vše bylo mimo jiné tehdy kontrolované ministerstvem financí,“ poznamenal poté následně ještě k Čapímu hnízdu.

„Byl to projekt jeho dětí, které chtěly jít skutečně samostatnou cestou. A spojení s Agrofertem bylo jen proto, že Agrofert ručil za úvěr jejich společnosti Farma Čapí hnízdo. Ale to přece není nic špatného, trestného,“ míní také Faltýnek. Zastavení trestního stíhání je dle jeho slov logické, správné a on sám vskutku nic jiného neočekával.

Závěrem pak Faltýnek hovořil o tom, proč Babiš vstoupil do politiky. Podle jeho slov jej štvalo, když viděl, jak na tom země je, jak to tady vypadá. „Podle mě mu vadilo, že se tady ve velkém krade. Nejbližší okolí mu říkalo, ať jde do politiky. A když říkám nejbližší, tak nemyslím rodinu, ta mu určitě něco takového neříkala,“ poznamenal s tím, že ani on sám mu to nedoporučoval. „Bylo mi jasné, že tradiční strany budou dělat všechno pro to, aby v politice nebyl,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…