Farský se ozval z USA. Z videa starosty Poděbrad se mu udělalo zle

15.07.2022 13:50 | Zprávy
autor: vef

Ještě v lednu se o něm psalo jako o politikovi, kterého spolustraníci i jeho koaliční partneři hodili přes palubu. Dnes se jako jeden z mála politiků na palubě vedení Starostů stále drží. Jan Farský se kvůli půlroční stáži ve Spojených státech musel vzdát mandátu poslance. Zůstává ale prvním místopředsedou hnutí a na červencovém sjezdu se chystá opět kandidovat na čelní pozice. Z USA byl také hostem DVtv.

Farský se ozval z USA. Z videa starosty Poděbrad se mu udělalo zle
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Jan Farský

Koalice Pirátů a Starostů je protikorupční uskupení, stojí v programu na webových stránkách. Nepůsobí toto tvrzení optikou současných kauz spíš jako výsměch? zeptala se moderátorka Daniela Písařovicová.

„Starostové, a tady řeknu já konkrétně, jsme stáli za maximální transparentností a otevřeností, kterou jsme zavedli v České republice. Mluvím teď o zákonu o registru smluv, který se dokonce stal zákonem roku 2015 – a i díky němu je mnoho těchto problémů prostě rozkrytých. Protože ty smlouvy, které bychom jinak neviděli, neměli šanci vidět, tak jsou dnes veřejné a lehce se ty finanční toky dokreslí, dodělají a také se tím pádem daří jim zabraňovat,“ poznamenal Farský a hovořil i o tom, že lidé spojení s kauzou Dozimetr své funkce opustili. „Přestože jsme na začátku, postavili jsme se k tomu velice razantně,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…