Fůůůj, idiote. Takto zkyslé europoslance jste ještě neviděli. A nakonec je dorazil Nigel Farage

24.10.2018 16:08 | Zprávy

Co se řeší v Evropském parlamentu? Dnes to byl nacismus, komunismus a Evropská unie. Hlavní hvězdou byl Nigel Farage, který si vyměňoval špičky s předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim. A došlo i na poučování o historii: „Tvrdit, že Evropská unie přinesla pád nacismu a sovětského komunismu není jen směšné. Je to i nevděčné,“ řekl europoslanec. Informoval o tom britský server Express.

Fůůůj, idiote. Takto zkyslé europoslance jste ještě neviděli. A nakonec je dorazil Nigel Farage
Foto: Vít Hassan
Popisek: Britský politik Nigel Farage přijel podpořit Svobodné do Prahy

Jak to začalo? Předseda Progresivní aliance socialistů a demokratů a německý politik Udo Bullman tvrdil, že pravicový nacionalismus chce podrývat Evropskou unii. Europoslanec z Evropských konzervativců a reformistů na to reagoval, že nacisté byli nacionální socialisté. Prohlásil: „Je to odrůda socialismu. Nic si nenalhávejme, je to levicová ideologie, chtějí stejné věci jako vy.“ Na tvářích socialistů bylo vidět, že se jeho prohlášením cítí uraženi a zaznělo i slovo idiot. „Nemáte rádi pravdu, že?“ pokračoval ještě europoslanec. Podle Guye Verhofstadtata byla jeho slova „urážkou pro všechny sociální demokraty, kteří proti nacismu bojovali a zemřeli v koncentračních táborech“.

Po této potyčce Antonio Tajani označil jak komunismus, tak nacismus za „ohavné a ničivé režimy“ a doplnil: „Díkybohu, že tyto diktatury díky Evropské unii zmizely.“ Nigel Farage se při těchto výrocích zřejmě neudržel a propukl v smích. To se Tajaniho dotklo, protože Faregeovi řekl, že by měl respektovat názory jiných, a obvinil ho, že když nerespektuje názory jiných, tak chce návrat diktatury. „Měl byste respektovat jiné názory i když s nimi nesouhlasíte. Smích je poslední útočiště hloupých,“ řekl europoslanci za euroskeptický UKIP.

Farage si nenechal ujít reakci na Tajaniho výroky, z nichž některé byly podle jeho slov osobními urážkami. „Možná máte problém se sebeovládáním. Já budu osobní útoky ignorovat,“ začal. “Ale máme tu dnes po ránu trochu problémy s historií. Pane Tajani, tvrdit, že Evropská unie přinesla pád nacismu a sovětského komunismu není jen směšné. Je to i nevděčné a urážející vůči Spojeným státům americkým, které přinesly mnoho obětí, aby mohla být ve dvacátém století Evropa dvakrát osvobozena, a trochu i ke Spojenému království, jak může třicet tisíc mrtvých v Itálii dosvědčit,“ pronesl na Tajaniho adresu. Zakončil: „Tvrďte si o Evropské unii, co chcete, ale nepřepisujte historii.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…